Червень 5, 2020

До уваги керівників підрозділів у сфері культури РДА, МВК, ОТГ та директорів бібліотечних систем Київської області

Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації повідомляє, на території регіонів із сприятливою епідемічною ситуацією запроваджується послаблення ряду протиепідемічних заходів, передбачених постановою КМУ від 20 травня 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COV1D-19, спричиненої коронавірусом SARS- CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

У регіонах, в яких здійснюється послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється діяльність закладів культури, зокрема, з прийманням відвідувачів за рішенням власника (органу управління), у тому числі культурних заходів, за умови перебування не більше однієї особи на 5 кв. метрах площі приміщення, де проводиться захід.

Тому лише з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні ознак для послаблення протиепідемічних заходів, визначених постановою Кабінету Міністрів України, орган управління відповідного регіону може видати розпорядження щодо відновлення діяльності бібліотек.

Якщо бібліотеки розпочинають роботу в умовах послаблення протиепідемічних заходів, то вони мають діяти відповідно до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України та Головного державного санітарного лікаря України, зокрема, постанови за   № 16 від 09.05.2020 року.

Рішення про відкриття кожної конкретної установи для відвідувачів має враховувати цілу низку факторів та вироблятися в індивідуальному порядку дирекцією установи за підтримки органу управління, зокрема, у питанні фінансування відповідних витрат, з урахуванням поетапного плану виходу з карантину, затвердженого урядом для галузі, а також епідеміологічної ситуації у кожному населеному пункті.

Найважливішою умовою відновлення роботи бібліотек в умовах карантину є дотримання санітарно-гігієнічних норм та здійснення комплексу спеціальних заходів для безпеки бібліотекарів і користувачів.

З метою дотримання протиепідемічних заходів необхідно забезпечити бібліотеки засобами індивідуального захисту для персоналу (респіратори, маски, рукавички, захисні медичні щитки, окуляри тощо), засобами для проведення температурного скринінгу, дезінфікуючими засобами для рук, різних поверхонь тощо. Саме власник або уповноважений ним орган зобов’язаний організувати комплектування та утримання засобів індивідуального захисту для персоналу бібліотек відповідно до нормативних актів про охорону праці (ст.163 КЗпП, ст.8 Закону «Про охорону праці»).

Бібліотеки Київської області після відновлення роботи в умовах послаблення карантину мають залишатися безпечним місцем для користувачів, бібліотечних працівників та матеріальних цінностей, які зберігають бібліотеки. Тому управлінням культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації, уважно вивчивши світовий досвід, рекомендації Міністерства охорони здоров’я України та Головного державного санітарного лікаря України, рекомендації національних та публічних бібліотек України, Української бібліотечної асоціацій, підготовлені рекомендації щодо відновлення діяльності публічних бібліотек в умовах послаблення карантину (додаються).

Радимо використовувати дані Рекомендації при організації відповідної роботи щодо відновлення діяльності бібліотек в умовах послаблення карантину з урахуванням поточної епідемічної ситуації в кожному населеному пункті.

РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо відновлення діяльності публічних бібліотек Київської області в умовах послаблення карантину на території регіонів із сприятливою епідемічною ситуацією

Читайте також

Серпень 11, 2020

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОШИРЕННЯ COVID-19 В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ СТАНОМ НА 11 СЕРПНЯ

За даними Київського обласного лабораторного центру, в області 11 серпня 2020 року на 10:00 офіційно підтверджено 4239 випадків захворювання на коронавірус. В тому числі у 370 дітей та у 631 медичного працівника. За добу підтверджено 42 нові випади коронавірусної хвороби (COVID-19), у тому числі у 1 дитини віком 17 років (с. Дідівщина Фастівського району) та […]

Серпень 11, 2020

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції 2019-nCoV

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 11 серпня в Україні зафіксовано 1 158 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Загалом в Україні 83 115 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1 951 летальний, 44 934 пацієнти одужало. Проведено 1 195 561 тестування методом ПЛР. Усього за добу одужало 575 пацієнтів. Наразі коронавірусна хвороба виявлена: Вінницька область — 3 002 випадки; […]

Серпень 10, 2020

Відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС

Обговорювалися, зокрема, питання зміни стратегії боротьби з COVID-19, збільшення тестування населення, посилення контролю за дотриманням умов самоізоляції та відслідковування можливих контактів. У понеділок, 10 серпня, під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Денис Шмигаль зазначив, що, у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації, Уряд запроваджує щоденну […]

Серпень 10, 2020

Перспективи сміттєпереробки обсудили в КОДА

10 серпня голова Київської облдержадміністрації Василь Володін обсудив проблеми та перспективи поводження з відходами з представниками компаній  «Веолія Україна» та AWECT. «Проблема  утворення та накопичення відходів на території Київської області є гострою. Це відбувається через недостатню переробку, відсутність сучасних полігонів, потребу в реконструкції, рекультивації існуючих», – зазначив Василь Володін. Виконавчий директор з управління відходами у […]