Травень 18, 2018

До Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу Київщина урочисто підняла Прапор кримських татар

Сьогодні, 18 травня, Україна та світ вшановує 74-ту річницю депортації кримськотатарського народу з Криму.

18 травня 1944 року сталінським режимом почалася депортація із Криму близько 200 тисяч кримських татар. Значна кількість депортованих загинула в дорозі та на місцях вигнання. В Україні депортація кримських татар визнана геноцидом.

Ця трагічна сторінка залишається незагоєною раною в історії українського народу. Пам’ять про тисячі втрачених життів, біль тисяч кримськотатарських родин об’єднує громадян України.

На честь вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу Київщина підняла Прапор кримських татар.

Урочиста церемонія підняття Прапору відбулася на площі перед адмінбудівлею Київської обласної державної адміністрації за участю очільника Київщини Олександра Горгана, заступників голови КОДА В’ячеслава Кучера та Дмитра Назаренка, Муфтія Духовного управління мусульман України «УММА» шейха Саіда Ісмагілова, молодіжного лідера Дінари Габібулаєвої, керівників структурних підрозділів та працівників облдержадміністрації.

«74 роки тому назад сталася страшна трагедія. Трагедія, яка в один день згубила долі тисяч людей. Це колосальні жертви, які поніс український народ, рівноправною частиною якого є кримські татари. І сьогодні ми, як державна влада, вшановуємо пам’ять кожної людини, яка зазнала того лиха. Хтось був змушений доживати в муках в диких степах Казахстану, хтось вмер по дорозі і невідомо, кому пощастило більше … Але ми розуміємо, що наш з вами обов’язок пам’ятати, говорити: «Не забудемо!», говорити: «Не пробачимо!», – звертаючись до учасників заходу наголосив Олександр Горган.

За слова голови Київської ОДА, сьогодні українському народу випала ще одна карма – «стояти і тримати те лихо, яке суне зі Сходу».

«Росія доводить, що історія має тенденцію до повторення – адже через 74 роки кримські татари знову переживають важкі часи. Арешти та обшуки тривають з часів окупації Криму. Дуже прикро, що практично на долю кожного покоління, починаючи з часів княжої доби, випадало випробовувати на собі ту злість, лють, негатив, ненависницьку ідеологію російської імперії, незважаючи на те, в які організаційні форми вона трансформувалась – депортація, голодомори… Тотальне нищення українського народу, яке чинилось віками рано чи пізно повинно припинитись. І ми боремося сьогодні, боремося щодня за те, щоб нашим дітям передати державу, в якій ніколи не буде загрози повторення такого страшного лиха», – підкреслив Олександр Горган.

Як зазначив Муфтій Духовного управління мусульман України «УММА» шейх Саід Ісмагілов, вшановуючи на державному рівні День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, «Україна демонструє єдність, повагу, любов до всіх етносів, що складають нашу державу».

«Наша країна зберігає пам’ять. Дуже приємно, що до вшанування пам’яті кримських татар доєднуються всі українці. Це поєднує нашу Україну, це єднає нас як політичну націю. Ця любов і повага залишиться назавжди», – сказав  Саід Ісмагілов.

Пам’ять про жертв депортації кримськотатарського народу учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Серпень 21, 2018

Які ліки забезпечує держава при лікуванні на стаціонарі: ліки від найбільш поширених хвороб

Українці можуть отримати безоплатно ліки та медвироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них за кошти платників податків. Закупівлі відбуваються як на рівні державних програм, так і коштом місцевих бюджетів. Продовжуємо серію матеріалів,  в яких розкажемо, які ліки, вакцини, медичні засоби ви можете отримати безоплатно і що робити, якщо ви їх не знайшли. Сьогодні говоримо про […]

Серпень 21, 2018

За сприяння Київської обласної служби зайнятості у 2018 році працевлаштовано понад 220 учасників антитерористичної операції

З початку 2018 року послугами Київської обласної служби зайнятості скористались 930 безробітних осіб з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції (АТО), з них 102 особи з інвалідністю. Допомогу по безробіттю отримували 826 учасників АТО. «Київська обласна служба зайнятості надає профорієнтаційні, консультативні послуги, проводить постійну роботу щодо працевлаштування учасників АТО відповідно до їх фаху […]

Серпень 20, 2018

Хід жнивної кампанії на Київщині

Усіма категоріями господарств Київської області станом на 20 серпня поточного року по ранній групі зернових та зернобобових з площі 276,8 тис.га, зібрано 1 млн.234 тис. 378 тонн при середній урожайності 44,2 ц/га. Зібрано 95,1 % площ до пронозу ярих зернових і зернобобових в Київській області. В розрізі культур: -озимої пшениці – з площі 177,1 тис.га, […]

Серпень 20, 2018

У Славутичі роботодавцям розповіли про послуги державної служби зайнятості

У приміщенні Славутицького міського центру зайнятості відбувся семінар для роботодавців: «Сучасні види послуг державної служби зайнятості». Валентина Надточій, заступник директора Славутицького міського центру зайнятості подякувала присутніх роботодавців за співпрацю та надала інформацію про послуги державної служби зайнятості у сучасних умовах: підбір працівників на заявлені вакансії з використанням профвідбору, організацію та проведення робіт тимчасового характеру, підвищення […]