Травень 18, 2018

До Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу Київщина урочисто підняла Прапор кримських татар

Сьогодні, 18 травня, Україна та світ вшановує 74-ту річницю депортації кримськотатарського народу з Криму.

18 травня 1944 року сталінським режимом почалася депортація із Криму близько 200 тисяч кримських татар. Значна кількість депортованих загинула в дорозі та на місцях вигнання. В Україні депортація кримських татар визнана геноцидом.

Ця трагічна сторінка залишається незагоєною раною в історії українського народу. Пам’ять про тисячі втрачених життів, біль тисяч кримськотатарських родин об’єднує громадян України.

На честь вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу Київщина підняла Прапор кримських татар.

Урочиста церемонія підняття Прапору відбулася на площі перед адмінбудівлею Київської обласної державної адміністрації за участю очільника Київщини Олександра Горгана, заступників голови КОДА В’ячеслава Кучера та Дмитра Назаренка, Муфтія Духовного управління мусульман України «УММА» шейха Саіда Ісмагілова, молодіжного лідера Дінари Габібулаєвої, керівників структурних підрозділів та працівників облдержадміністрації.

«74 роки тому назад сталася страшна трагедія. Трагедія, яка в один день згубила долі тисяч людей. Це колосальні жертви, які поніс український народ, рівноправною частиною якого є кримські татари. І сьогодні ми, як державна влада, вшановуємо пам’ять кожної людини, яка зазнала того лиха. Хтось був змушений доживати в муках в диких степах Казахстану, хтось вмер по дорозі і невідомо, кому пощастило більше … Але ми розуміємо, що наш з вами обов’язок пам’ятати, говорити: «Не забудемо!», говорити: «Не пробачимо!», – звертаючись до учасників заходу наголосив Олександр Горган.

За слова голови Київської ОДА, сьогодні українському народу випала ще одна карма – «стояти і тримати те лихо, яке суне зі Сходу».

«Росія доводить, що історія має тенденцію до повторення – адже через 74 роки кримські татари знову переживають важкі часи. Арешти та обшуки тривають з часів окупації Криму. Дуже прикро, що практично на долю кожного покоління, починаючи з часів княжої доби, випадало випробовувати на собі ту злість, лють, негатив, ненависницьку ідеологію російської імперії, незважаючи на те, в які організаційні форми вона трансформувалась – депортація, голодомори… Тотальне нищення українського народу, яке чинилось віками рано чи пізно повинно припинитись. І ми боремося сьогодні, боремося щодня за те, щоб нашим дітям передати державу, в якій ніколи не буде загрози повторення такого страшного лиха», – підкреслив Олександр Горган.

Як зазначив Муфтій Духовного управління мусульман України «УММА» шейх Саід Ісмагілов, вшановуючи на державному рівні День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, «Україна демонструє єдність, повагу, любов до всіх етносів, що складають нашу державу».

«Наша країна зберігає пам’ять. Дуже приємно, що до вшанування пам’яті кримських татар доєднуються всі українці. Це поєднує нашу Україну, це єднає нас як політичну націю. Ця любов і повага залишиться назавжди», – сказав  Саід Ісмагілов.

Пам’ять про жертв депортації кримськотатарського народу учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Жовтень 19, 2018

АНДРІЙ АНІСІМОВ: ІНВЕСТИЦІЙНІ РЕСУРСИ – ОДИН З НАЙВАГОМІШИХ ЧИННИКІВ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

Сьогодні, 19 жовтня, в Київській обласній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови КОДА Андрія Анісімова, з метою обговорення шляхів підвищення конкурентоспроможності регіону, перш за все, за рахунок активізації інвестиційної діяльності Київщини,відбулася робоча нарада з керівниками економічних підрозділів райдержадміністрацій,міськвиконкомів (міст обласного значення) та об’єднаних територіальних громад. В роботі засіданні взяли участь виконуюча обов’язки директора департаменту […]

Жовтень 19, 2018

30 тисяч родин отримали “Пакунки малюка”

30 тисяч родин по всій країні вже отримали «Пакунок малюка». Урядову ініціативу для  підтримки родин з дітьми було запроваджено з 1 вересня.  «Пакунок» – це додаткова допомога від держави батькам новонароджених, в якому є найнеобхідніші для малюка речі. Пакунок отримує кожна родина, в якій народжується дитина. Дитина з перших днів життя має отримати усе необхідне, […]

Жовтень 19, 2018

Верховна Рада підтримала урядовий бюджет розвитку країни на 2019 рік

Вчасне ухвалення бюджету дозволить у наступному році підвищити зарплати і пенсії, продовжити важливі реформи і інфраструктурні проекти  18 жовтня парламент підтримав ініціативи Кабінету Міністрів щодо запровадження середньострокового бюджетного планування та ухвалив в першому читанні законопроект «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Уряд Володимира Гройсмана виконав свій обов’язок і вчасно подав до парламенту збалансований проект […]

Жовтень 19, 2018

ТурКластер: формується туристичний бренд Вишгородщини

Унікальний своєю історичною минувшиною, культурними надбаннями, неповторними краєвидами і різноманітними пізнавально-розважальними родзинками Вишгород і Вишгородський район давно мали б стати відомим туристичним осередком, привабливим не лише для українських мандрівників, а й для інтуристів. І, хоч потоки екскурсантів до низки об’єктів, зокрема, Вишгородського історико-культурного заповідника, останнім часом помітно зросли, однак тієї популярності, на яку заслуговує регіон, […]