Травень 18, 2018

До Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу Київщина урочисто підняла Прапор кримських татар

Сьогодні, 18 травня, Україна та світ вшановує 74-ту річницю депортації кримськотатарського народу з Криму.

18 травня 1944 року сталінським режимом почалася депортація із Криму близько 200 тисяч кримських татар. Значна кількість депортованих загинула в дорозі та на місцях вигнання. В Україні депортація кримських татар визнана геноцидом.

Ця трагічна сторінка залишається незагоєною раною в історії українського народу. Пам’ять про тисячі втрачених життів, біль тисяч кримськотатарських родин об’єднує громадян України.

На честь вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу Київщина підняла Прапор кримських татар.

Урочиста церемонія підняття Прапору відбулася на площі перед адмінбудівлею Київської обласної державної адміністрації за участю очільника Київщини Олександра Горгана, заступників голови КОДА В’ячеслава Кучера та Дмитра Назаренка, Муфтія Духовного управління мусульман України «УММА» шейха Саіда Ісмагілова, молодіжного лідера Дінари Габібулаєвої, керівників структурних підрозділів та працівників облдержадміністрації.

«74 роки тому назад сталася страшна трагедія. Трагедія, яка в один день згубила долі тисяч людей. Це колосальні жертви, які поніс український народ, рівноправною частиною якого є кримські татари. І сьогодні ми, як державна влада, вшановуємо пам’ять кожної людини, яка зазнала того лиха. Хтось був змушений доживати в муках в диких степах Казахстану, хтось вмер по дорозі і невідомо, кому пощастило більше … Але ми розуміємо, що наш з вами обов’язок пам’ятати, говорити: «Не забудемо!», говорити: «Не пробачимо!», – звертаючись до учасників заходу наголосив Олександр Горган.

За слова голови Київської ОДА, сьогодні українському народу випала ще одна карма – «стояти і тримати те лихо, яке суне зі Сходу».

«Росія доводить, що історія має тенденцію до повторення – адже через 74 роки кримські татари знову переживають важкі часи. Арешти та обшуки тривають з часів окупації Криму. Дуже прикро, що практично на долю кожного покоління, починаючи з часів княжої доби, випадало випробовувати на собі ту злість, лють, негатив, ненависницьку ідеологію російської імперії, незважаючи на те, в які організаційні форми вона трансформувалась – депортація, голодомори… Тотальне нищення українського народу, яке чинилось віками рано чи пізно повинно припинитись. І ми боремося сьогодні, боремося щодня за те, щоб нашим дітям передати державу, в якій ніколи не буде загрози повторення такого страшного лиха», – підкреслив Олександр Горган.

Як зазначив Муфтій Духовного управління мусульман України «УММА» шейх Саід Ісмагілов, вшановуючи на державному рівні День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, «Україна демонструє єдність, повагу, любов до всіх етносів, що складають нашу державу».

«Наша країна зберігає пам’ять. Дуже приємно, що до вшанування пам’яті кримських татар доєднуються всі українці. Це поєднує нашу Україну, це єднає нас як політичну націю. Ця любов і повага залишиться назавжди», – сказав  Саід Ісмагілов.

Пам’ять про жертв депортації кримськотатарського народу учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Січень 18, 2019

«Полум’я ДАПу в наших серцях»: на Київщині вшанували захисників Донецького Аеропорту

В Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» пройшов обласний захід з нагоди відзначення Всеукраїнського дня пам’яті героїв-кіборгів «Полум’я ДАПу в наших серцях». Вшанування відбулося за участі воїнів-кіборгів та родичів загиблих у ДАПі захисників України, волонтерів, Міністра у справах ветеранів війни Ірини Фріз, голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Терещука, народного депутата Володимира Ар’єва, […]

Січень 18, 2019

Фотодокументальна онлайн виставка до 100-річчя Акту Злуки: «УКРАЇНСЬКА СОБОРНІСТЬ: ВИТОКИ»

Цьогоріч народ України відзначає 100-річчя видатної історичної події – проголошення об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу. Урочисте проголошення Акту Злуки між УНР і ЗУНР в єдину соборну державу відбулося 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві. Та ідея об’єднання західної та східної України в одну соборну державу мала […]

Січень 18, 2019

У Рокитнянському районі відбулося чергове засідання Ради регіонального розвитку

17 січня 2019 року в Рокитнянському районі відбувся черговий виїзд Ради регіонального розвитку з питань обговорення перспективного плану розвитку територій в населених пунктах району. Цього дня перший заступник голови Рокитнянської районної державної адміністрації – заступник голови Ради регіонального розвитку Олег Приліпко та інші члени Ради прийняли участь в обговоренні проблемних питань Маківської, Ромашківської та Бушівської […]

Січень 17, 2019

У 2018 році надходження до бюджетів ОТГ Київської області збільшилися на 24%

Об’єднані територіальні громади Київської області демонструють високі темпи зростання прибутків. У 2018 році надходження до бюджетів ОТГ області в середньому збільшилися на 24% (у порівнянні з 2017 роком) і склали 429 млн. 121 тис. 700 грн. Найкращі показники у Студениківській ОТГ, де надходження до бюджету збільшилися на 60%. На понад 30% зросли бюджети Медвинської, Дівичківської […]