Лютий 14, 2020

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Напередодні 31-річниці виведення радянських військ з Афганістану у Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбувся захід по вшанування Пам’яті та Подвигу воїнів – афганців та відкрито нову виставку «Афганістан – без права на забуття».

Згідно з Указом Президента України від 11.02.2004 року – 15 лютого в Україні відзначається як «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав».

На пам’ятному заході були присутні заступник Голови Київської обласної державної адміністрації Володін Василь Геннадійович, виконуючий обов’язки начальника управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Васильонок Сергій Володимирович, заступник Голови Вишгородської районної ради Ганіцька Марина Сергіївна, Новопетрівський сільський голова Старенький Радіон Миколайович, депутати Вишгородської районної ради, ветерани війни в Афганістані, учасники АТО, школярі Новопетрівської ЗОШ №1 та всі небайдужі.

Виступаючі висловили подяку воїнам-афганцям, наголосили, що священною є пам’ять про героїзм та мужність який проявили при виконанні інтернаціонального обов’язку, готовність платити найдорожчу цінусвоє життя. Подвиги учасників бойових дійце та велика і велична правда історії, яку не спотворити і не перекреслити жодними змінами у сучасному мінливому світі. Це взірець реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять загиблих, схиляємо голову перед їх подвигом, мужністю та витримкою. Вічна їм пам’ять. Хвилиною мовчання вшанували загиблих афганців. Київщина заплатила свою ціну в Афганській війніце 132 військових, серед них двоє уродженців Вишгородського району лейтенант Олександр Сенчук з Вишгорода та молодший сержант Анатолій Чайка з Раківки.

Ніхто та ніщо не має бути забутим, аби не забути – треба пам’ятати, а щоб пам’ятати – треба знати. На заході була присутня мати померлого воїнаафганця та учасника АТО Миколи ГолубовськогоВіра Іванівна. Микола Леонідовичза проявлену мужність та героїзм під час війни в Афганістані був нагороджений орденом Червоної Зірки.

Сьогодні багато учасників війни в Афганістані стали добровольцями, що захищають цілісність та незалежність України на її Східному кордоні.

В знак вшанування подвигу та пам’яті воїнів афганців було покладено квіти до Пам’ятного знаку «Могила Невідомого солдату» на території музею.

 

Читайте також

Вересень 29, 2020

Підприємства Київщини сплатили до Державного бюджету майже 2 млрд грн податку на прибуток

За період січень-серпень підприємства Київщини сплатили до Державного бюджету майже 2 млрд грн  податку на прибуток, збільшивши суму відрахувань на 15% або 261 мільйон гривень. Про це повідомили в ГУ ДПС у Київській області. Зокрема, найбільші суми забезпечили підприємства Києво-Святошинського району – 292,4 млн грн, Броварського – 237,6 млн грн та Бориспільського районів – 228,1 млн […]

Вересень 29, 2020

Київщина єдина в Україні ініціювала офіційну співпрацю з мобільними операторами

Київська область єдина в Україні започаткувала співпрацю з мобільними операторами на офіційному рівні. Наміри задекларували у відповідному меморандумі. Про це заявив голова ОДА Василь Володін сьогодні, 29 вересня, під час звітної пресконференції. «Ми розуміємо важливість оперативної та якісної комунікації у сучасному світі, тож поставили собі за мету покращити в області рівень надання послуг мобільного зв’язку […]

Вересень 29, 2020

Очільник Київщини Василь Володін: «За час епідемії коронавірусу точок доступу до кисню в лікарнях збільшили вдесятеро»

Для лікарень Київської області придбали нові точки доступу пацієнтів до кисню. У десять разів збільшити їх кількість вдалось лише за кілька місяців. Основні кроки в напрямі протидії поширенню хвороби голова ОДА Василь Володін озвучив журналістам сьогодні, 29 вересня, під час пресконференції. «Для ефективної боротьби з коронавірусом важливо було оптимально консолідувати всі можливі зусилля і забезпечити […]

Вересень 29, 2020

Презентовано інноваційні трансформації змісту та форм роботи Київського обласного територіального відділення МАН

Якою має бути сучасна  модель науково-освітнього простору в Малій академії наук учнівської молоді? Які нові конкурсні платформи та наукові проєкти очікують на  учасників освітнього процесу в системі позашкільної освіти дослідницько-екпериментального напряму? Ці та інші важливі питання були в полі зору учасників консалт-студії «Інноваційні трансформації змісту та форм роботи  Київського обласного територіального відділення МАН», що відбулася […]