Лютий 14, 2020

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Напередодні 31-річниці виведення радянських військ з Афганістану у Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбувся захід по вшанування Пам’яті та Подвигу воїнів – афганців та відкрито нову виставку «Афганістан – без права на забуття».

Згідно з Указом Президента України від 11.02.2004 року – 15 лютого в Україні відзначається як «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав».

На пам’ятному заході були присутні заступник Голови Київської обласної державної адміністрації Володін Василь Геннадійович, виконуючий обов’язки начальника управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації Васильонок Сергій Володимирович, заступник Голови Вишгородської районної ради Ганіцька Марина Сергіївна, Новопетрівський сільський голова Старенький Радіон Миколайович, депутати Вишгородської районної ради, ветерани війни в Афганістані, учасники АТО, школярі Новопетрівської ЗОШ №1 та всі небайдужі.

Виступаючі висловили подяку воїнам-афганцям, наголосили, що священною є пам’ять про героїзм та мужність який проявили при виконанні інтернаціонального обов’язку, готовність платити найдорожчу цінусвоє життя. Подвиги учасників бойових дійце та велика і велична правда історії, яку не спотворити і не перекреслити жодними змінами у сучасному мінливому світі. Це взірець реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять загиблих, схиляємо голову перед їх подвигом, мужністю та витримкою. Вічна їм пам’ять. Хвилиною мовчання вшанували загиблих афганців. Київщина заплатила свою ціну в Афганській війніце 132 військових, серед них двоє уродженців Вишгородського району лейтенант Олександр Сенчук з Вишгорода та молодший сержант Анатолій Чайка з Раківки.

Ніхто та ніщо не має бути забутим, аби не забути – треба пам’ятати, а щоб пам’ятати – треба знати. На заході була присутня мати померлого воїнаафганця та учасника АТО Миколи ГолубовськогоВіра Іванівна. Микола Леонідовичза проявлену мужність та героїзм під час війни в Афганістані був нагороджений орденом Червоної Зірки.

Сьогодні багато учасників війни в Афганістані стали добровольцями, що захищають цілісність та незалежність України на її Східному кордоні.

В знак вшанування подвигу та пам’яті воїнів афганців було покладено квіти до Пам’ятного знаку «Могила Невідомого солдату» на території музею.

 

Читайте також

Лютий 15, 2020

Звернення Олексія Чернишова до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Шановні учасники бойових дій! Щорічно 15 лютого, у річницю виведення військ з Афганістану, ми відзначаємо День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У цей знаменний День ми вклоняємось та віддаємо глибоку шану усім без винятку – офіцерам і генералам, солдатам і рядовим, робітникам та службовцям. Усі тим, хтопройшовши вогняне горнило бойових дій у […]

Лютий 14, 2020

Функціонування малодіяльних залізничних станцій обговорили в Київській облдержадміністрації

12 лютого відбулася селекторна нарада під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького щодо малодіяльних залізничних станцій з відвантаження сільськогосподарської продукції. Участь у роботі взяв заступник голови облдержадміністрації Василь Володін, представники департаменту агропромислового розвитку ОДА, сільських рад та сільськогосподарські виробники. Присутні обговорили функціонування малодіяльних залізничних станцій, їх фінансування, здорожчання вартості вантажних перевезень […]

Лютий 14, 2020

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Напередодні 31-річниці виведення радянських військ з Афганістану у Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відбувся захід по вшанування Пам’яті та Подвигу воїнів – афганців та відкрито нову виставку «Афганістан – без права на забуття». Згідно з Указом Президента України від 11.02.2004 року – 15 лютого в Україні відзначається як «День вшанування учасників бойових дій на […]

Лютий 14, 2020

АНОНС: Навчання з ліквідації та локалізації наслідків вибуху природного газу пройдуть на Київщині

18 лютого на Київщині будуть проводитись масштабні навчання з ліквідації та локалізації наслідків вибуху природного газу при взаємодії служб різних відомств Київської області. Головне завдання учбових тренувань відпрацювання злагодженості дій бригад аварійно-диспетчерської служби АТ «Київоблгаз» з відділенням ГУ ДСНС України у Київській обл, відділенням ГУ НП у Київській обл, ПрАТ «Київобленерго» та невідкладної медичної допомоги. […]