Квітень 25, 2018

Чорнобиль – чорна біль для Бучі й неньки-України

Громада Бучі у цей день зібралася біля пам’ятного знаку, щоб вшанувати тих, хто першим кинувся у бій з невидимим ворогом – радіацією, тих, хто покинув рідні домівки, не розуміючи, що відбувається навколо.

Сьогодні вкотре всі разом згадали події 26 квітня 1986 року, і ті болючі дні, які були наступними. Бо Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять. Це наш нестерпний біль.

До громади звернувся заступник Бучанського міського голови Сергій Шепетько, який подякував за подвиг тим, хто пішов на війну із атомом. Голова Київської обласної організації інвалідів війни Володимир Говоров наголосив на мужності тих, хто у перші хвилини  боронив світ  ціною власного життя.

Багато наших земляків були ліквідаторами на ЧАЕС, залишили там частину своєї душі, свого здоров’я. Сотні наших земляків, бучанців проявили героїзм в боротьбі з бідою.

Це працівники тресту «Південнотеплоенергомонтаж» – Припятьського, Чорнобильського, Трипільського, Київського монтажних управлінь, Дарницького монтажно-виробничого управління, працівники пуско-налагоджувального управління та Генеральної дирекції Акціонерного товариства «Південнотеплоенергомонтаж». Працівники колишнього підприємства ЗАТ «Меліоратор», Будівельного Управління-146, 8-ї Професійної Державної пожежної частини, міліціонери, медики місцевої лікарні та поліклініки, військовослужбовці та безліч інших самовідданих людей, в також цивільне населення.

Подяками Бучанського міського голови Анатолія Федорука на мітингу були відзначені ліквідатори – Савченко Сергій Володимирович, Краснодемський Йосип Болеславович, Шмаріков Микола Олексійович, Кожедуб Марія Петрівна, Запорізький Микола Кирилович, Світличний Михайло Георгійович, Федоренко Зіновій Іванович, Павленко Олександр Дмитрович, Хижняк Сергій Архіпович, Каращук Микола Іванов,Лаврентьєв Микола Іванович, Дрепін Олександр Васильович, Серба Іван Андрійович, Лакуст Мірч Васильович.

Настоятель парафії «Всіх святих Руси-України» і «Святого апостола Андрія Первозванного» – Митрофорний  протоієрей Отець  Андрій відправив панахиду на тими, кого «убив» мирний атом.

У небо підіймаєтья пісня «Білі лелеки» у виконанні Олени Гайдичук, за душу хапали рядки  поезії  «Чорнобиль», які з болем промовляла учениця Інела Огнєва.

На холодний граніт і до підніжжя пам’ятника присутні поклали живі квіти, які нагадують про трагедію і через 32 роки печуть незагойними ранами.

 

Читайте також

Травень 25, 2018

Відбулася розширена нарада з питань діяльності інтернатних установ системи соціального захисту населення

Департаментом соціального захисту населення Київської облдержадміністрації 24 травня 2018 року у Ржищівському геріатричному пансіонаті проведено розширенунараду з питань діяльності інтернатних установ системи соціального захисту населення під головуванням заступника голови Київської облдержадміністрації В’ячеслава Кучера. У нараді прийняли участь директор департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Мещан І.В., заступники директора департаменту соціального захисту населення Крук О.О., Винник […]

Травень 25, 2018

Розвиток бізнесу на Васильківщині

Сьогодні, 25 травня, заступник голови Київської облдержадміністрації Іван Турчак взяв участь в офіційному відкритті нового, сучасного офісу сервісного центру ТОВ “Агротехсоюз” в с. Путрівка Васильківського району. Участь у відкритті взяли голова Васильківської районної державної адміністрації Владислав Одинець, голова Васильківської районної ради Наталія Баласинович, партнери компанії, а також керівництво і працівники ТОВ”Агротехсоюз”. ТОВ”Агротехсоюз” входить в п’ятірку […]

Травень 25, 2018

У закладах освіти Київщини пролунав останній дзвоник

25 травня 2018 року у закладах освіти Київщини пролунали останні дзвоники та сповістили про завершення 2017/2018 навчального року. Цього року свято останнього дзвоника зустрічає близько 200 тисяч школярів Київщини. Прощальним воно є для 7,6 тисяч випускників  закладів загальної середньої освіти. Пліч-о-пліч зі своїми учнями додали труднощі й раділи успіхам 17 тисяч педагогів. Щирі слова побажань лунали цього […]

Травень 25, 2018

Ірпінський вишивальник Іван Рябчук отримав відзнаку Національного реєстру рекордів

До Ірпеня прибула друга відзнака Національного реєстру рекордів. Її отримав відомий ірпінський вишивальник Іван Рябчук. Про це розповів на своїй публічній сторінці у Фейсбук Ірпінський міський голова Володимир Карплюк. За словами очільника Ірпеня, Іван Рябчук власними руками вишив найбільшу колекцію фрагментів творів Тараса Шевченка. Всеукраїнський рекорд зафіксував 42 роботи майстра. Варто зазначити, що Іван Іванович […]