Квітень 25, 2018

Чорнобиль – чорна біль для Бучі й неньки-України

Громада Бучі у цей день зібралася біля пам’ятного знаку, щоб вшанувати тих, хто першим кинувся у бій з невидимим ворогом – радіацією, тих, хто покинув рідні домівки, не розуміючи, що відбувається навколо.

Сьогодні вкотре всі разом згадали події 26 квітня 1986 року, і ті болючі дні, які були наступними. Бо Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять. Це наш нестерпний біль.

До громади звернувся заступник Бучанського міського голови Сергій Шепетько, який подякував за подвиг тим, хто пішов на війну із атомом. Голова Київської обласної організації інвалідів війни Володимир Говоров наголосив на мужності тих, хто у перші хвилини  боронив світ  ціною власного життя.

Багато наших земляків були ліквідаторами на ЧАЕС, залишили там частину своєї душі, свого здоров’я. Сотні наших земляків, бучанців проявили героїзм в боротьбі з бідою.

Це працівники тресту «Південнотеплоенергомонтаж» – Припятьського, Чорнобильського, Трипільського, Київського монтажних управлінь, Дарницького монтажно-виробничого управління, працівники пуско-налагоджувального управління та Генеральної дирекції Акціонерного товариства «Південнотеплоенергомонтаж». Працівники колишнього підприємства ЗАТ «Меліоратор», Будівельного Управління-146, 8-ї Професійної Державної пожежної частини, міліціонери, медики місцевої лікарні та поліклініки, військовослужбовці та безліч інших самовідданих людей, в також цивільне населення.

Подяками Бучанського міського голови Анатолія Федорука на мітингу були відзначені ліквідатори – Савченко Сергій Володимирович, Краснодемський Йосип Болеславович, Шмаріков Микола Олексійович, Кожедуб Марія Петрівна, Запорізький Микола Кирилович, Світличний Михайло Георгійович, Федоренко Зіновій Іванович, Павленко Олександр Дмитрович, Хижняк Сергій Архіпович, Каращук Микола Іванов,Лаврентьєв Микола Іванович, Дрепін Олександр Васильович, Серба Іван Андрійович, Лакуст Мірч Васильович.

Настоятель парафії «Всіх святих Руси-України» і «Святого апостола Андрія Первозванного» – Митрофорний  протоієрей Отець  Андрій відправив панахиду на тими, кого «убив» мирний атом.

У небо підіймаєтья пісня «Білі лелеки» у виконанні Олени Гайдичук, за душу хапали рядки  поезії  «Чорнобиль», які з болем промовляла учениця Інела Огнєва.

На холодний граніт і до підніжжя пам’ятника присутні поклали живі квіти, які нагадують про трагедію і через 32 роки печуть незагойними ранами.

 

Читайте також

Січень 18, 2019

«Полум’я ДАПу в наших серцях»: на Київщині вшанували захисників Донецького Аеропорту

В Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» пройшов обласний захід з нагоди відзначення Всеукраїнського дня пам’яті героїв-кіборгів «Полум’я ДАПу в наших серцях». Вшанування відбулося за участі воїнів-кіборгів та родичів загиблих у ДАПі захисників України, волонтерів, Міністра у справах ветеранів війни Ірини Фріз, голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Терещука, народного депутата Володимира Ар’єва, […]

Січень 18, 2019

Фотодокументальна онлайн виставка до 100-річчя Акту Злуки: «УКРАЇНСЬКА СОБОРНІСТЬ: ВИТОКИ»

Цьогоріч народ України відзначає 100-річчя видатної історичної події – проголошення об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу. Урочисте проголошення Акту Злуки між УНР і ЗУНР в єдину соборну державу відбулося 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві. Та ідея об’єднання західної та східної України в одну соборну державу мала […]

Січень 18, 2019

У Рокитнянському районі відбулося чергове засідання Ради регіонального розвитку

17 січня 2019 року в Рокитнянському районі відбувся черговий виїзд Ради регіонального розвитку з питань обговорення перспективного плану розвитку територій в населених пунктах району. Цього дня перший заступник голови Рокитнянської районної державної адміністрації – заступник голови Ради регіонального розвитку Олег Приліпко та інші члени Ради прийняли участь в обговоренні проблемних питань Маківської, Ромашківської та Бушівської […]

Січень 17, 2019

У 2018 році надходження до бюджетів ОТГ Київської області збільшилися на 24%

Об’єднані територіальні громади Київської області демонструють високі темпи зростання прибутків. У 2018 році надходження до бюджетів ОТГ області в середньому збільшилися на 24% (у порівнянні з 2017 роком) і склали 429 млн. 121 тис. 700 грн. Найкращі показники у Студениківській ОТГ, де надходження до бюджету збільшилися на 60%. На понад 30% зросли бюджети Медвинської, Дівичківської […]