Квітень 25, 2018

Чорнобиль – чорна біль для Бучі й неньки-України

Громада Бучі у цей день зібралася біля пам’ятного знаку, щоб вшанувати тих, хто першим кинувся у бій з невидимим ворогом – радіацією, тих, хто покинув рідні домівки, не розуміючи, що відбувається навколо.

Сьогодні вкотре всі разом згадали події 26 квітня 1986 року, і ті болючі дні, які були наступними. Бо Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять. Це наш нестерпний біль.

До громади звернувся заступник Бучанського міського голови Сергій Шепетько, який подякував за подвиг тим, хто пішов на війну із атомом. Голова Київської обласної організації інвалідів війни Володимир Говоров наголосив на мужності тих, хто у перші хвилини  боронив світ  ціною власного життя.

Багато наших земляків були ліквідаторами на ЧАЕС, залишили там частину своєї душі, свого здоров’я. Сотні наших земляків, бучанців проявили героїзм в боротьбі з бідою.

Це працівники тресту «Південнотеплоенергомонтаж» – Припятьського, Чорнобильського, Трипільського, Київського монтажних управлінь, Дарницького монтажно-виробничого управління, працівники пуско-налагоджувального управління та Генеральної дирекції Акціонерного товариства «Південнотеплоенергомонтаж». Працівники колишнього підприємства ЗАТ «Меліоратор», Будівельного Управління-146, 8-ї Професійної Державної пожежної частини, міліціонери, медики місцевої лікарні та поліклініки, військовослужбовці та безліч інших самовідданих людей, в також цивільне населення.

Подяками Бучанського міського голови Анатолія Федорука на мітингу були відзначені ліквідатори – Савченко Сергій Володимирович, Краснодемський Йосип Болеславович, Шмаріков Микола Олексійович, Кожедуб Марія Петрівна, Запорізький Микола Кирилович, Світличний Михайло Георгійович, Федоренко Зіновій Іванович, Павленко Олександр Дмитрович, Хижняк Сергій Архіпович, Каращук Микола Іванов,Лаврентьєв Микола Іванович, Дрепін Олександр Васильович, Серба Іван Андрійович, Лакуст Мірч Васильович.

Настоятель парафії «Всіх святих Руси-України» і «Святого апостола Андрія Первозванного» – Митрофорний  протоієрей Отець  Андрій відправив панахиду на тими, кого «убив» мирний атом.

У небо підіймаєтья пісня «Білі лелеки» у виконанні Олени Гайдичук, за душу хапали рядки  поезії  «Чорнобиль», які з болем промовляла учениця Інела Огнєва.

На холодний граніт і до підніжжя пам’ятника присутні поклали живі квіти, які нагадують про трагедію і через 32 роки печуть незагойними ранами.

 

Читайте також

Серпень 21, 2018

Які ліки забезпечує держава при лікуванні на стаціонарі: ліки від найбільш поширених хвороб

Українці можуть отримати безоплатно ліки та медвироби, вакцини та сироватки, які держава придбала для них за кошти платників податків. Закупівлі відбуваються як на рівні державних програм, так і коштом місцевих бюджетів. Продовжуємо серію матеріалів,  в яких розкажемо, які ліки, вакцини, медичні засоби ви можете отримати безоплатно і що робити, якщо ви їх не знайшли. Сьогодні говоримо про […]

Серпень 21, 2018

За сприяння Київської обласної служби зайнятості у 2018 році працевлаштовано понад 220 учасників антитерористичної операції

З початку 2018 року послугами Київської обласної служби зайнятості скористались 930 безробітних осіб з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції (АТО), з них 102 особи з інвалідністю. Допомогу по безробіттю отримували 826 учасників АТО. «Київська обласна служба зайнятості надає профорієнтаційні, консультативні послуги, проводить постійну роботу щодо працевлаштування учасників АТО відповідно до їх фаху […]

Серпень 20, 2018

Хід жнивної кампанії на Київщині

Усіма категоріями господарств Київської області станом на 20 серпня поточного року по ранній групі зернових та зернобобових з площі 276,8 тис.га, зібрано 1 млн.234 тис. 378 тонн при середній урожайності 44,2 ц/га. Зібрано 95,1 % площ до пронозу ярих зернових і зернобобових в Київській області. В розрізі культур: -озимої пшениці – з площі 177,1 тис.га, […]

Серпень 20, 2018

У Славутичі роботодавцям розповіли про послуги державної служби зайнятості

У приміщенні Славутицького міського центру зайнятості відбувся семінар для роботодавців: «Сучасні види послуг державної служби зайнятості». Валентина Надточій, заступник директора Славутицького міського центру зайнятості подякувала присутніх роботодавців за співпрацю та надала інформацію про послуги державної служби зайнятості у сучасних умовах: підбір працівників на заявлені вакансії з використанням профвідбору, організацію та проведення робіт тимчасового характеру, підвищення […]