Квітень 25, 2018

Чорнобиль – чорна біль для Бучі й неньки-України

Громада Бучі у цей день зібралася біля пам’ятного знаку, щоб вшанувати тих, хто першим кинувся у бій з невидимим ворогом – радіацією, тих, хто покинув рідні домівки, не розуміючи, що відбувається навколо.

Сьогодні вкотре всі разом згадали події 26 квітня 1986 року, і ті болючі дні, які були наступними. Бо Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять. Це наш нестерпний біль.

До громади звернувся заступник Бучанського міського голови Сергій Шепетько, який подякував за подвиг тим, хто пішов на війну із атомом. Голова Київської обласної організації інвалідів війни Володимир Говоров наголосив на мужності тих, хто у перші хвилини  боронив світ  ціною власного життя.

Багато наших земляків були ліквідаторами на ЧАЕС, залишили там частину своєї душі, свого здоров’я. Сотні наших земляків, бучанців проявили героїзм в боротьбі з бідою.

Це працівники тресту «Південнотеплоенергомонтаж» – Припятьського, Чорнобильського, Трипільського, Київського монтажних управлінь, Дарницького монтажно-виробничого управління, працівники пуско-налагоджувального управління та Генеральної дирекції Акціонерного товариства «Південнотеплоенергомонтаж». Працівники колишнього підприємства ЗАТ «Меліоратор», Будівельного Управління-146, 8-ї Професійної Державної пожежної частини, міліціонери, медики місцевої лікарні та поліклініки, військовослужбовці та безліч інших самовідданих людей, в також цивільне населення.

Подяками Бучанського міського голови Анатолія Федорука на мітингу були відзначені ліквідатори – Савченко Сергій Володимирович, Краснодемський Йосип Болеславович, Шмаріков Микола Олексійович, Кожедуб Марія Петрівна, Запорізький Микола Кирилович, Світличний Михайло Георгійович, Федоренко Зіновій Іванович, Павленко Олександр Дмитрович, Хижняк Сергій Архіпович, Каращук Микола Іванов,Лаврентьєв Микола Іванович, Дрепін Олександр Васильович, Серба Іван Андрійович, Лакуст Мірч Васильович.

Настоятель парафії «Всіх святих Руси-України» і «Святого апостола Андрія Первозванного» – Митрофорний  протоієрей Отець  Андрій відправив панахиду на тими, кого «убив» мирний атом.

У небо підіймаєтья пісня «Білі лелеки» у виконанні Олени Гайдичук, за душу хапали рядки  поезії  «Чорнобиль», які з болем промовляла учениця Інела Огнєва.

На холодний граніт і до підніжжя пам’ятника присутні поклали живі квіти, які нагадують про трагедію і через 32 роки печуть незагойними ранами.

 

Читайте також

Жовтень 19, 2018

АНДРІЙ АНІСІМОВ: ІНВЕСТИЦІЙНІ РЕСУРСИ – ОДИН З НАЙВАГОМІШИХ ЧИННИКІВ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

Сьогодні, 19 жовтня, в Київській обласній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови КОДА Андрія Анісімова, з метою обговорення шляхів підвищення конкурентоспроможності регіону, перш за все, за рахунок активізації інвестиційної діяльності Київщини,відбулася робоча нарада з керівниками економічних підрозділів райдержадміністрацій,міськвиконкомів (міст обласного значення) та об’єднаних територіальних громад. В роботі засіданні взяли участь виконуюча обов’язки директора департаменту […]

Жовтень 19, 2018

30 тисяч родин отримали “Пакунки малюка”

30 тисяч родин по всій країні вже отримали «Пакунок малюка». Урядову ініціативу для  підтримки родин з дітьми було запроваджено з 1 вересня.  «Пакунок» – це додаткова допомога від держави батькам новонароджених, в якому є найнеобхідніші для малюка речі. Пакунок отримує кожна родина, в якій народжується дитина. Дитина з перших днів життя має отримати усе необхідне, […]

Жовтень 19, 2018

Верховна Рада підтримала урядовий бюджет розвитку країни на 2019 рік

Вчасне ухвалення бюджету дозволить у наступному році підвищити зарплати і пенсії, продовжити важливі реформи і інфраструктурні проекти  18 жовтня парламент підтримав ініціативи Кабінету Міністрів щодо запровадження середньострокового бюджетного планування та ухвалив в першому читанні законопроект «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Уряд Володимира Гройсмана виконав свій обов’язок і вчасно подав до парламенту збалансований проект […]

Жовтень 19, 2018

ТурКластер: формується туристичний бренд Вишгородщини

Унікальний своєю історичною минувшиною, культурними надбаннями, неповторними краєвидами і різноманітними пізнавально-розважальними родзинками Вишгород і Вишгородський район давно мали б стати відомим туристичним осередком, привабливим не лише для українських мандрівників, а й для інтуристів. І, хоч потоки екскурсантів до низки об’єктів, зокрема, Вишгородського історико-культурного заповідника, останнім часом помітно зросли, однак тієї популярності, на яку заслуговує регіон, […]