Серпень 17, 2018

Близько 4 млрд. грн. виділено на розвиток соціальної інфраструктури прилеглих до зони відчуження регіонів, – Київська ОДА

16 серпня між Київською обласною державною адміністрацією, ДП «НАЕК «Енергоатом» та Державним спеціалізованим підприємством з управління капітальним будівництвом зони відчуження відбулося урочисте підписання тристороннього договору про спрямуванням 10% коштів від будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива на спорудження об’єктів соціального призначення у місті Славутичі, Іванківському та Поліському районах Київської області.

Урочисте підписання відбулося за участю та у присутності голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана, народного депутата України, голови підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ярослава Москаленка, президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського, голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука, першого заступника голови Київської облдержадміністрації Андрія Анісімова, директора департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства КОДА Сергія Золіна, генерального директора ВП АПІ ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександра Рибчука, директора Державного спеціалізованого підприємства з управління капітальним будівництвом зони відчуження Олексія Сніховського та інших почесних гостей.

Як наголосив під час урочистостей голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, підписання договору відкриває колосальні перспективи повернення життя в цю частину Київщини.

«Починаючи з цього моменту, коли Київська область отримає майже 4 мільярда гривень на дуже швидке відновлення інфраструктури районів, на створення особливо інноваційних проектів, які будуть генерувати ресурси, ми можемо бачити тверду перспективу розвитку Київщини і, без перебільшення, розвитку України. Адже відкриття міжнародного митного переходу в Вільчі Поліського району, будівництво приірпінського транспортного коридору, яке вже розпочалось в цьому році в Вишгородському районі в сторону саме цієї локації, й інші проекти створюють абсолютно нову екосистему генерування цінностей для області та країни», – підкреслив Олександр Горган.

Загальна вартість будівництва ЦСВЯП становить 37 млрд. грн., з яких, відповідно, прилеглі до зони відчуження території отримають 3,7 млрд. грн.

На сьогоднішній день близько 1 млрд. грн. вже є капітального освоєння. «Енергоатом» уже капіталізував 10%, тобто накопив близько 100 млн. грн. Ці кошти зарезервовані. Про це повідомив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський: «Укладеним тристороннім договором буде врегульовано усі питання. Цей договір буде визначати порядок обрахування і перерахування цих коштів на ті об’єкти, перелік яких затверджено Київською обласною державною адміністрацією. Сьогодні – завершальний момент. Після цього підписання «Енергоатом» профінансує усі проекти, які на сьогодні готові».

За словами автора законодавчої ініціативи виділення коштів від будівництва ЦСВЯП на спорудження об’єктів соціального призначення, народного депутата України Ярослава Москаленка, для регіону, який так серйозно постраждав у 1986 році під час аварії на ЧАЕС дуже важливо те, що є соціальна відповідальність об’єкту перед населенням.

«10% йде на соціально-економічний розвиток Іванківського, Поліського районів, міста Славутич і сьогодні найважливіше, щоб самоврядування спрацювало серйозно в переліки об’єктів. Адже ці об’єкти повинні бути направлені не на латання дірок, а райони повинні спрацювати на упередження і на перспективу вперед. Якщо ми говоримо про цифру в майже 4 мільярди гривень, то потрібно експертне середовище долучати до того, яким чином використати ці кошти, щоб вони могли працювати на роки. Щось збудувати таке, що може генерувати якусь додаткову дохідну частину в бюджети цих районів і міст», – зауважив народний депутат.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Липень 19, 2019

Голова Київської обласної державної адміністрації перевірив освітні об’єкти Вишгородщини

Голова Київської обласної державної адміністрації Михайло Бно-Айріян здійснив робочий візит до м. Вишгород. Очільник Київщини ознайомився з місцевою інфраструктурою та проінспектував хід будівництва трьох освітніх об’єктів – додаткового навчального корпусу Вишгородської спеціалізованої школи «Сузір’я» і двох дитячих садків. Як виявилося у ході інспекції, кожен із об`єктів має проблемні аспекти, пов`язані із завищеним фінансуванням. «Подивився, зрозумів […]

Липень 18, 2019

Михайло Бно-Айріян ознайомився з роботою єдиного в Україні виробника шин ПрАТ «РОСАВА»

Очільник Київської ОДА Михайло Бно-Айріян здійснив робочий візит до однієї із найпотужніших українських компаній, комплексу з виробництва шин та гумово-технічних виробів «РОСАВА», що розташований у м. Біла Церква. ПрАТ «РОСАВА» – єдиний в Україні виробник шин, який є лідером №1 на ринку вже 47 років. Підприємство спеціалізується на виробництві шин для легкових автомобілів, комерційного транспорту […]

Липень 18, 2019

Голова КОДА виступив з ініціативою нової комплексної перевірки підприємств-забруднювачів в Узині

Голова Київської обласної державної адміністрації Михайло Бно-Айріян з робочим візитом відвідав Узинську ОТГ. Очільник Київщини прибув аби розібратися з екологічною ситуацією, на яку йому поскаржилися місцеві жителі. У ході візиту відбулася зустріч Михайла Кареновича з громадою Узина з вирішення проблемних питань, зокрема з приводу забруднення довкілля місцевими підприємствами ТДВ «Узинський цукровий комбінат» та ТОВ «Узин […]

Липень 18, 2019

Представлено нового очільника поліції Київщини

Голова Київської облдержадміністрації Михайло Бно-Айріян та голова Національної поліції України Сергій Князєв представили новопризначеного керівника Головного управління Національної поліції в Київській області. Ним став Андрій Анатолійович Нєбитов. До цього він обіймав посаду заступника начальника обласного управління поліції. Вітаючи нового керівника поліції, голова КОДА наголосив на потребі спільної відбудови іміджу поліції та попросив Андрія Нєбитова «зосередитися […]