Серпень 17, 2018

Близько 4 млрд. грн. виділено на розвиток соціальної інфраструктури прилеглих до зони відчуження регіонів, – Київська ОДА

16 серпня між Київською обласною державною адміністрацією, ДП «НАЕК «Енергоатом» та Державним спеціалізованим підприємством з управління капітальним будівництвом зони відчуження відбулося урочисте підписання тристороннього договору про спрямуванням 10% коштів від будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива на спорудження об’єктів соціального призначення у місті Славутичі, Іванківському та Поліському районах Київської області.

Урочисте підписання відбулося за участю та у присутності голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана, народного депутата України, голови підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ярослава Москаленка, президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського, голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука, першого заступника голови Київської облдержадміністрації Андрія Анісімова, директора департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства КОДА Сергія Золіна, генерального директора ВП АПІ ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександра Рибчука, директора Державного спеціалізованого підприємства з управління капітальним будівництвом зони відчуження Олексія Сніховського та інших почесних гостей.

Як наголосив під час урочистостей голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, підписання договору відкриває колосальні перспективи повернення життя в цю частину Київщини.

«Починаючи з цього моменту, коли Київська область отримає майже 4 мільярда гривень на дуже швидке відновлення інфраструктури районів, на створення особливо інноваційних проектів, які будуть генерувати ресурси, ми можемо бачити тверду перспективу розвитку Київщини і, без перебільшення, розвитку України. Адже відкриття міжнародного митного переходу в Вільчі Поліського району, будівництво приірпінського транспортного коридору, яке вже розпочалось в цьому році в Вишгородському районі в сторону саме цієї локації, й інші проекти створюють абсолютно нову екосистему генерування цінностей для області та країни», – підкреслив Олександр Горган.

Загальна вартість будівництва ЦСВЯП становить 37 млрд. грн., з яких, відповідно, прилеглі до зони відчуження території отримають 3,7 млрд. грн.

На сьогоднішній день близько 1 млрд. грн. вже є капітального освоєння. «Енергоатом» уже капіталізував 10%, тобто накопив близько 100 млн. грн. Ці кошти зарезервовані. Про це повідомив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський: «Укладеним тристороннім договором буде врегульовано усі питання. Цей договір буде визначати порядок обрахування і перерахування цих коштів на ті об’єкти, перелік яких затверджено Київською обласною державною адміністрацією. Сьогодні – завершальний момент. Після цього підписання «Енергоатом» профінансує усі проекти, які на сьогодні готові».

За словами автора законодавчої ініціативи виділення коштів від будівництва ЦСВЯП на спорудження об’єктів соціального призначення, народного депутата України Ярослава Москаленка, для регіону, який так серйозно постраждав у 1986 році під час аварії на ЧАЕС дуже важливо те, що є соціальна відповідальність об’єкту перед населенням.

«10% йде на соціально-економічний розвиток Іванківського, Поліського районів, міста Славутич і сьогодні найважливіше, щоб самоврядування спрацювало серйозно в переліки об’єктів. Адже ці об’єкти повинні бути направлені не на латання дірок, а райони повинні спрацювати на упередження і на перспективу вперед. Якщо ми говоримо про цифру в майже 4 мільярди гривень, то потрібно експертне середовище долучати до того, яким чином використати ці кошти, щоб вони могли працювати на роки. Щось збудувати таке, що може генерувати якусь додаткову дохідну частину в бюджети цих районів і міст», – зауважив народний депутат.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Листопад 16, 2018

Алла Арешкович взяла участь у Всеукраїнській нараді з питань реформ охорони здоров’я

Cьогодні, 16 жовтня, у Вінниці відбулася Всеукраїнська нарада з питань реформи охорони здоров‘я під головуванням прем‘єр-міністра України Володимира Гройсмана. В заході взяла участь заступник голови Київської ОДА Алла Арешкович. Під час зустрічі Глава уряду закликав органи місцевої влади максимально інвестувати в покращення сервісу та якості медичних послуг. Окрім цього, серед пріоритетних завдань зазначено: -завершення реформи […]

Листопад 16, 2018

На Київщині поширюється безбар’єрний простір: доступ забезпечено до 90 відсотків шкіл

На сьогодні установи та заклади системи соціального захисту населення, управління Пенсійного Фонду України, заклади державної служби зайнятості області повністю доступні для громадян з обмеженими можливостями (облаштовані пандусами, кнопками виклику, написами шрифтом Брайля). У 90% закладах загальної середньої освіти створено умови для безбар’єрного доступу до них дітей з обмеженими можливостями. Серед закладів охорони здоров’я Київської області […]

Листопад 16, 2018

Заступник голови Київської ОДА В’ячеслав Кучер провів черговий особистий прийом громадян

Керівництвом Київської обласної державної адміністрації систематично проводяться особисті прийоми громадян. 16 листопада проблемні питання жителів області під час особистого прийому громадян розглянув заступник голови Київської облдержадміністрації В’ячеслав Кучер. У роботі прийому також взяли участь директор департаменту соціального захисту населення Ігор Мещан, заступник начальника управління житлово-комунального господарства Лілія Резніченко, представники служби у справах дітей та відділу […]

Листопад 16, 2018

Вітання голови Київської ОДА Олександра Терещука з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку

Шановні працівники радіо, телебачення та зв’язку! Щиро вітаю вас із професійним святом! Незалежні та об’єктивні ЗМІ – запорука демократії в Україні. Демократія забезпечується наполегливою працею всіх, хто безпосередньо бере участь у створенні новин. Саме завдяки журналістам українці мають можливість отримувати правдиву інформацію, бути причетними до суспільних процесів у державі та за її межами. В час, […]