Липень 17, 2018

Білоцерківщина долучається до ефективної комунікації з громадськістю через систему «UVAGA.UA»

Налагодження повноцінного діалогу між владою і суспільством, особливо у період проведення реформ, потребує системи комунікацій, що не тільки розрахована на розповсюдження інформації, а й передбачає налагодження двостороннього діалогу з метою залучення громадськості до процесу вирішення важливих питань соціально-економічного розвитку. Тому для досягнення успішних результатів реформ необхідне налагодження комунікації як двостороннього зв’язку між владою і суспільством за посередництвом різних комунікаційних каналів та інструментів. Одним із них є система «UVAGA.UA» (https://uvaga.ua/).

16 липня голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган познайомив актив Білоцерківського району з даною інтерактивною системою. В числі учасників зустрічі – голова Білоцерківської районної державної адміністрації Геннадій Джегур, депутат Київської обласної ради Іван Кудлай, в.о. голови Білоцерківської районної ради Анатолій Чичикало, керівники структурних підрозділів Київської обласної державної адміністрації, начальники служб, управлінь, відділів райдержадміністрації, начальники служб, управлінь, які забезпечують життєдіяльність району, депутати районної ради, голови місцевих рад, представники громадських організацій та місцевих засобів масової інформації.

Що ж являє собою ця система? UVAGA.UA – це програмний інструмент точної локалізації проблеми та визначення конкретної посадової особи, яка відповідає за її вирішення. Унікальність системи UVAGA.UA полягає у тому, що людина має можливість в спрощений спосіб звернути увагу на проблемне питання і отримати відповідь. Для цього не потрібно писати офіційні звернення, сидіти в чергах, щоб потрапити на особистий прийом і проходити низку різних бюрократичних процедур. Все чітко, просто, зрозуміло.

Як наголосив губернатор Київщини, ця система є відповіддю на корупційні виклики. «Люди бачать  різні прояви корупційних змов: без належних дозволів добуваються надра, вирубуються ліси, функціонують нелегально газозаправні станції, салони ігрових автоматів. І у них  з’являється підозра, що до всіх цих корупційних оборудок причетна державна влада, в тому числі найвищі посадові особи регіону і країни. Тому цей інструмент дає можливість дуже швидко і переконливо довести громаді, що в тих корупційних оборудках, які вони бачать ні керівництво обласної адміністрації, ні вище керівництво країни жодним чином не зацікавлено, а навпаки – налаштовується робота по їх переслідуванню», – підкреслив голова столичного регіону.

Олександр Горган підкреслив, що система запрацює лише за умови, що  вона стане невід’ємною частиною управлінської культури посадовців, коли вони будуть починати свій робочий день з ретельного вивчення тих сигналів уваги, які дають мешканці і організовувати роботу на те, щоб скарги, зауваження, звернення людей отримували результативне вирішення. «Ми маємо йти першим номером до людей», – наголосив він.

Голова Білоцерківської райдержадміністрації Геннадій Джегур розповів присутнім про ті проблемні питання Білоцерківського району, які вже занесені до системи «UVAGA.UA» та заходи, які вживаються щодо їх усунення. Наразі в системі зареєстровано 15 звернень. Це питання усунення критичної ямковості дорожнього покриття та капітального ремонту доріг, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, незаконної вирубки лісопосадок, незаконного користування надрами (видобування піску). Втім ряд питань, що наразі зареєстровані в системі, вже знаходяться в стадії вирішення. Так, по питанню ремонту доріг на території Поправської сільської ради, вже відремонтовано близько 7 кілометрів доріг. На деяких ділянках усунено ямковість, на деяких – проведено капітальну заміну дорожнього полотна.

До діалогу активно долучилися голови місцевих рад району, депутати, громадські активісти, які теж мали змогу висловити власні думки з приводу тих питань, які є найболючішими для району та задати особисто питання голові обласної адміністрації.  Більшість звернень стосувалися ремонту доріг, контроль за переміщенням великогабаритного транспорту та пов’язане з цим руйнування дорожнього покриття, питання оренди водних об’єктів, екологічної безпеки, налагодження роботи поліції та ряд інших.

Також цього дня очільник Київщини представив присутнім систему SOLIDINFO.UA (http://solidinfo.ua/), де можна ознайомитися з головними показниками кожного району в різних галузях (охорона здоров`я, освіта, енергозбереження, фінанси, демографія, соціальний захист та ін.). На думку Олександра Горгана ця система є орієнтиром для прийняття важливих рішень щодо розподілу бюджетних ресурсів.

На завершення зустрічі Олександр Горган наголосив, що наявні проблемні питання перебувають на постійному контролі. А вже в листопаді  буде проведено підсумкову нараду, де будуть проаналізовані кроки та  результати реагування на проблемні питання, що позначені в системі «UVAGA.UA».

Довідково

UVAGA.UA – спільний продукт міжфракційного депутатського об’єднання «Київщина» та Київської обласної державної адміністрації. Сама ж система розроблена за сприяння експертів Києво-Могилянської бізнес-школи і використовує концепцію «big data». Поряд з фокусуванням на результативне вирішення конкретної проблеми, географічне розташування якої в системі візуалізовано максимально точно, UVAGA.UA, агрегуючи колосальний обсяг даних різноманітного типу, дає можливість приймати системні рішення, оцінювати ефективність роботи як цілих відомств, так і окремих посадовців.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Січень 24, 2019

У КОДА відбулася зустріч зі спостерігачами Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ

Заступник голови Київської облдержадміністрації Дмитро Назаренко провів робочу зустріч зі спостерігачами Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні за участі заступника голови Київського офісу Місії ОБСЄ Хатуна Мургулія та спостерігача Київського офісу Місії ОБСЄ Інгрід Госсінгер. В діалозі також взяв участь начальник управління культури, національностей та релігій КОДА Ігор Подолянець. Під час зустрічі присутні обговорили ключові […]

Січень 23, 2019

На Київщині відбулася краєзнавча конференція «Соборна Україна»

У приміщенні Фастівського навчально-виховного комплексу «Ліцей інформаційних технологій – Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9» відбулася краєзнавча конференція «Соборна Україна», присвячена 100-річчю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Учасниками конференції стали близько 50 вихованців туристсько-краєзнавчих гуртків, юних краєзнавців, членів пошукових загонів закладів освіти області. Захід проводився з метою висвітлення історії […]

Січень 23, 2019

Семінар-навчання у Бучанській міській об’єднаній територіальній громаді

22 січня 2019 року в приміщені Бучанської міської ради відбувся семінар-нарада з представниками Бучанської міської об’єднаної територіальної громади, захід проводила завідувач сектору методології та організації роботи з обслуговування громадян Ірина Арестенко. На зустрічі були присутні: заступник міського голови Тарас Шаправський,  Гаврилівський староста Олег Покрасьон, староста Блиставиці Світлана Микиша, представник Управління праці, соціального захисту та захисту […]

Січень 23, 2019

Сергій Тимофєєв вручив Кубок переможцям Gavrily4 Masters

Урочисто привітав команду-призера 10-го ювілейного відкритого чемпіонату Києва та Київської області з плавання  «Гаврилич Мастерс» начальник Управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації Сергій Тимофєєв, вручивши здобутий Кубок представнику команди Сергію Фесенкуза здобуте третє місце. Нагадаємо, що змагання відбувалися в листопаді минулого року в броварській «Купаві». Змагалися плавці в категорії «Мастерс» на призи клубу ветеранів плавання та […]