Липень 17, 2018

Білоцерківщина долучається до ефективної комунікації з громадськістю через систему «UVAGA.UA»

Налагодження повноцінного діалогу між владою і суспільством, особливо у період проведення реформ, потребує системи комунікацій, що не тільки розрахована на розповсюдження інформації, а й передбачає налагодження двостороннього діалогу з метою залучення громадськості до процесу вирішення важливих питань соціально-економічного розвитку. Тому для досягнення успішних результатів реформ необхідне налагодження комунікації як двостороннього зв’язку між владою і суспільством за посередництвом різних комунікаційних каналів та інструментів. Одним із них є система «UVAGA.UA» (https://uvaga.ua/).

16 липня голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган познайомив актив Білоцерківського району з даною інтерактивною системою. В числі учасників зустрічі – голова Білоцерківської районної державної адміністрації Геннадій Джегур, депутат Київської обласної ради Іван Кудлай, в.о. голови Білоцерківської районної ради Анатолій Чичикало, керівники структурних підрозділів Київської обласної державної адміністрації, начальники служб, управлінь, відділів райдержадміністрації, начальники служб, управлінь, які забезпечують життєдіяльність району, депутати районної ради, голови місцевих рад, представники громадських організацій та місцевих засобів масової інформації.

Що ж являє собою ця система? UVAGA.UA – це програмний інструмент точної локалізації проблеми та визначення конкретної посадової особи, яка відповідає за її вирішення. Унікальність системи UVAGA.UA полягає у тому, що людина має можливість в спрощений спосіб звернути увагу на проблемне питання і отримати відповідь. Для цього не потрібно писати офіційні звернення, сидіти в чергах, щоб потрапити на особистий прийом і проходити низку різних бюрократичних процедур. Все чітко, просто, зрозуміло.

Як наголосив губернатор Київщини, ця система є відповіддю на корупційні виклики. «Люди бачать  різні прояви корупційних змов: без належних дозволів добуваються надра, вирубуються ліси, функціонують нелегально газозаправні станції, салони ігрових автоматів. І у них  з’являється підозра, що до всіх цих корупційних оборудок причетна державна влада, в тому числі найвищі посадові особи регіону і країни. Тому цей інструмент дає можливість дуже швидко і переконливо довести громаді, що в тих корупційних оборудках, які вони бачать ні керівництво обласної адміністрації, ні вище керівництво країни жодним чином не зацікавлено, а навпаки – налаштовується робота по їх переслідуванню», – підкреслив голова столичного регіону.

Олександр Горган підкреслив, що система запрацює лише за умови, що  вона стане невід’ємною частиною управлінської культури посадовців, коли вони будуть починати свій робочий день з ретельного вивчення тих сигналів уваги, які дають мешканці і організовувати роботу на те, щоб скарги, зауваження, звернення людей отримували результативне вирішення. «Ми маємо йти першим номером до людей», – наголосив він.

Голова Білоцерківської райдержадміністрації Геннадій Джегур розповів присутнім про ті проблемні питання Білоцерківського району, які вже занесені до системи «UVAGA.UA» та заходи, які вживаються щодо їх усунення. Наразі в системі зареєстровано 15 звернень. Це питання усунення критичної ямковості дорожнього покриття та капітального ремонту доріг, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, незаконної вирубки лісопосадок, незаконного користування надрами (видобування піску). Втім ряд питань, що наразі зареєстровані в системі, вже знаходяться в стадії вирішення. Так, по питанню ремонту доріг на території Поправської сільської ради, вже відремонтовано близько 7 кілометрів доріг. На деяких ділянках усунено ямковість, на деяких – проведено капітальну заміну дорожнього полотна.

До діалогу активно долучилися голови місцевих рад району, депутати, громадські активісти, які теж мали змогу висловити власні думки з приводу тих питань, які є найболючішими для району та задати особисто питання голові обласної адміністрації.  Більшість звернень стосувалися ремонту доріг, контроль за переміщенням великогабаритного транспорту та пов’язане з цим руйнування дорожнього покриття, питання оренди водних об’єктів, екологічної безпеки, налагодження роботи поліції та ряд інших.

Також цього дня очільник Київщини представив присутнім систему SOLIDINFO.UA (http://solidinfo.ua/), де можна ознайомитися з головними показниками кожного району в різних галузях (охорона здоров`я, освіта, енергозбереження, фінанси, демографія, соціальний захист та ін.). На думку Олександра Горгана ця система є орієнтиром для прийняття важливих рішень щодо розподілу бюджетних ресурсів.

На завершення зустрічі Олександр Горган наголосив, що наявні проблемні питання перебувають на постійному контролі. А вже в листопаді  буде проведено підсумкову нараду, де будуть проаналізовані кроки та  результати реагування на проблемні питання, що позначені в системі «UVAGA.UA».

Довідково

UVAGA.UA – спільний продукт міжфракційного депутатського об’єднання «Київщина» та Київської обласної державної адміністрації. Сама ж система розроблена за сприяння експертів Києво-Могилянської бізнес-школи і використовує концепцію «big data». Поряд з фокусуванням на результативне вирішення конкретної проблеми, географічне розташування якої в системі візуалізовано максимально точно, UVAGA.UA, агрегуючи колосальний обсяг даних різноманітного типу, дає можливість приймати системні рішення, оцінювати ефективність роботи як цілих відомств, так і окремих посадовців.

Фото Володимира Давиденка

Читайте також

Жовтень 23, 2018

На ринку праці Київщини доступно 33,3 тис. вакансій: найпопулярніші професії

Роботодавці проінформували центри зайнятості про наявність протягом січня-вересня 2018 року 33,3 тис. вакансій, що на 16% більше, ніж у такий же період 2017 року. Безпосередньо, Київській обласній службі зайнятості станом на 1 жовтня 2018 року роботодавці запропонували на 46 % більше вакансій ніж минулого року. Таких пропозицій нарахували 6,9 тис. одиниць. Крім того, 3,8 тис. — […]

Жовтень 23, 2018

Ви прославили Україну – Президент привітав переможців та призерів ІІІ юнацьких Олімпійських ігор

Президент Петро Порошенко привітав переможців та призерів ІІІ юнацьких Олімпійських ігор. «У змаганнях, в яких брали участь представники більше 200 країн, і коли Україна увійшла  в неофіційному заліку у десятку найкращих – це є ваш внесок в утвердження статусу України в світі», – наголосив Глава держави на зустрічі зі спортсменами та їх тренерами. «Дуже дякую […]

Жовтень 23, 2018

У Володарці провели традиційний ярмарок професій для випускників

У Володарському районному будинку культури на традиційному Ярмарку професій цього року зібралося 150 майбутніх випускників загальноосвітніх шкіл району та їх батьків. За словами учасників Ярмарку професій, проведений захід допоміг краще зорієнтуватись у власному професійному виборі, розширив їх світогляд та уявлення про діяльність та послуги служби зайнятості. Спеціалісти Володарського районного центру зайнятості спільно з навчальними закладами […]

Жовтень 23, 2018

Україна – Китай: найпривабливіші шляхи співпраці – це «зелені» проекти та переробка сміття

На масштабному форумі «Horasis China Meeting» у Києві Голова Держенергоефективності Сергій Савчук закликав керівників провідних китайських компаній брати активну участь в інвестуванні та реалізації проектів з енергоефективності, відновлюваної енергетики та переробки сміття в Україні. Як відомо, Китай – світовий лідер за обсягом інвестицій у відновлювану електроенергетику. За даними міжнародної організації «REN 21», у 2017 р. […]