Головна - Новини

Тетяна Подашевська: Найважливіше для дітей з особливими потребами - відчуття захищеності, любові й турботи

Рубрика: Новини
Опубліковано: 9 жовтня 2013р.

Під час робочої поїздки до міста Біла Церква заступник губернатора Київщини Тетяна Подашевська відвідала Спеціалізований обласний будинок дитини та Будинок-інтернат для психічно хворих дітей. За словами заступниці голови КОДА, в рамках реалізації нових соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича обласна влада приділяє велику увагу турботі про дітей з особливими потребами.

- Найважливіше для дітей, які перебувають у таких закладах, це відчуття захищеності й турботи, а також посилена увага лікарів. Сьогодні державою створюються належні умови для того, щоб надати допомогу кожній дитині, яка цього потребує, - зазначила Тетяна Подашевська. – Перебування дітей в реабілітаційних закладах, допомагає їм поступово розвиватися та пристосовуватися до життя у соціумі задля того, щоб вони почувалися повноцінними господарями свого життя.

Піклується про вихованців висококваліфікований персонал: лікарі-педіатри, психіатри, логопеди, дефектологи, вихователі, няні та медичні сестри. Їхні зусилля спрямовані на те, щоб діти не відчували сирітства та хвороб, вони дарують їм свою любов та ласку, вчать пристосовуватися до життя. Для дозвілля малят працює кімната арт-терапії, завдяки мистецтву діти вчаться пізнавати світ, позбуватися страхів та негараздів.  

На сьогоднішній день в Обласному Будинку дитини виховується 60 дітей, віком від двох тижнів до семи років, від більшості з яких відмовилися батьки. Практично всі вони мають ту чи іншу патологію, проблеми зі здоров’ям. Тут відкрито стаціонар денного перебування, з 9 години ранку до 6-ї вечора, а також працює цілодобове відділення.

Чимало вихованців Обласного Будинку дитини після досягнення семирічного віку потрапляють до Будинку-інтернату для психічно хворих дітей, який розташований неподалік. Це один з найкращих подібних закладів в Україні. Тут перебувають діти та молодь віком від 4 до 30 років, які хворіють психічними розладами. На сьогоднішній день у закладі мешкають 172 особи, це діти позбавлені батьківської опіки, сироти, напівсироти, діти з неповних сімей. Незважаючи на страшну недугу, вони сповнені життям, доброзичливі, щирі, радіють кожній дрібничці та не вміють кривити душею

На базі Будинку-інтернату створено молодіжне відділення для юнаків, яким виповнилося 18 років, до речі, перше в державі. Підлітків навчають доглядати за територією, працювати в теплицях, прати та лагодити одяг і взуття. Вихованців розподілено на навчально-виховні групи, кожна з яких має робочі та побутові місця. Тут створені комфортні умови й для проживання: затишні спальні кімнати, їдальня, душова кімната. Для зміцнення фізичного здоров’я, оздоровлення та реабілітації в закладі функціонують кабінети лікувальної фізичної культури, тренажерна кімната, спортивна зала, ігрова та сенсорна кімнати, оснащені необхідним розвитковим та спортивним інвентарем. Окрім того, тут організовано та працюють гуртки різного спрямування: хоровий, художній, танцювальний, театральний та інші.