Головна - Новини

Київський обласний соціальний центр «Мати та дитина разом»

Рубрика: Служба у справах дітей та сім'ї
Опубліковано: 11 липня 2013р.

Комунальний заклад Київської обласної ради „ Київський обласний соціальний центр «Мати та дитина разом» був створений відповідно до розпорядження Київської обласної державної адміністрації № 931 від 20 грудня 2004 року, за підтримки БО «Надія і житло для дітей» в Україні, в рамках проекту співпраці між Представництвом Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ)

Офіційне відкриття відбулося 26 квітня 2006 року. 
Метою  діяльності  центру є проведення соціальної роботи, спрямованої на профілактику соціального сирітства з особами, що тимчасово проживають у закладі.
Центр створений для тимчасового перебування в ньому жінок на останньому триместрі вагітності та матерів з дітьми віком від народження    до 18 місяців.

Першочерговим завданням закладу є зробити все можливе для забезпечення права дитини виховуватися в сприятливому сімейному середовищі.

Якщо проблемній родині вчасно надати професійну допомогу - комплекс послуг відповідно до її потреб, то можна очікувати, що така родина збережеться, а дитина не потрапить під державну опіку. І інколи таку роботу слід починати ще до народження дитини. Саме тому до закладу можуть бути зараховані жінки на останньому триместрі вагітності.

Центром безкоштовно надаються соціальні послуги вагітним жінкам та матерям з дітьми віком від народження до 18 місяців, які знаходяться в складних життєвих обставинах, є самотніми або без постійного місця проживання, зазнали насильства, зневажливого та негативного ставлення членів сім'ї. Матері, які не мають знань та навичок самостійного життя , догляду і піклування про дитину (неповнолітні матері, колишні вихованки інтернатних закладів, сироти тощо).

 Головними критеріями направлення клієнток до Центру є їх бажання бути разом з дитиною, неможливість на даний час проживати разом з дитиною в громаді.

Спеціалісти закладу  допомагають таким жінкам навчитися доглядати за собою та дитиною, готують їх самостійно приймати рішення у різних життєвих ситуаціях. Це передбачає і завершення освіти, і здобуття професії, отримання знань щодо власних прав і прав своєї дитини

За період з 26.04.2006р. по 08.07.2013р. в Закладі перебувало 101 жінка та 108 дітей. Загальний вік мешканок центру від 15 до 43 років.

Для вирішення ряду проблем, мешканок закладу, залучаються громадські та релігійні організації. Так станом на сьогоднішній день за їх підтримки  двом матерям було куплено та відремонтовано  житло.

В центрі дуже затишно, тому що створюється він не з меблів чи квітів, а з тепла родинного, люблячого кола, на кожному метрі цього закладу відчувається дбайливе піклування про тих, кого доля привела під його дах.