Травень 24, 2018

АНДРІЙ АНІСІМОВ ПРОВІВ НАРАДУ З РОБОЧОЮ ГРУПОЮ ЩОДО НАДАННЯ ПУНКТУ ПРОПУСКУ «ВІЛЬЧА» СТАТУСУ МІЖНАРОДНОГО

24 травня під головуванням першого заступника голови КОДА Андрія Анісімова відбулося засідання робочої групи із підготовки пропозицій щодо зміни класифікації міждержавного пункту пропуску через державний кордон «Вільча» та розбудови відповідної інфраструктури. Участь в нараді також взяли представників Міністерства закордонних справ, Державної прикордонної служби України, Державної фіскальної служби України, Державного агентства України з управління зоною відчуження та депутатів Київської обласної ради.

На порядок денний для опрацювання було винесено питання про стан поточного середнього ремонту автошляху Т-10-35 /Р-02/ – станція Вільча – КПП “Вільча-Олександрівка” км 0+000 – км 17+893 до пункту пропуску через державний кордон «Вільча», про необхідність розробки та затвердження містобудівної документації з розбудови інфраструктури пункту пропуску. Сприяння у підготовці картографічних матеріалів розташування земельної ділянки для Житомирської митниці ДФС, про виділення земельної ділянки для будівництва оновленого пункту пропуску та про стан виконання доручення Першого віце-прем’єр-міністра України від 13.03.2018 року №8210/1/1-18 до листа Київської обласної державної адміністрації від 21.02.2018 №11-12/644.

За результатами сьогоднішньої наради перший заступник голови КОДА Андрій Анісімов надав протокольні доручення щодо:
– визначення координат точок майбутнього пункту пропуску з виїздом на місце, з метою розробки проекту землеустрою;
– стану виконання ремонтних робіт на автошляху Т-10-35/Р-02;
– опрацювання питання наявної електричної мережі.

Нагадаємо, що Київська облдержадміністрація ініціювала звернення від 21.02.2018 №11-12/644 до Кабінету Міністрів України з обґрунтованими пропозиціями щодо вирішення комплексу питань, пов’язаних з наданням статусу міжнародного пункту пропуску “Вільча”.

За результатами розгляду надано доручення Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України від 13.03.2018 №8210/01/1-18 центральним органам виконавчої влади опрацювати порушене питання (МЗС України опрацювати питання погодження з білоруською стороною та укладення міждержавної угоди, Мінінфраструктури України опрацювати питання розбудови відповідної інфраструктури, ДФС України опрацювати питання інфраструктури митного забезпечення та контролю, Державній прикордонній службі – питання прикордонного контролю, Державному агентству України з управління зоною відчуження опрацювати питання розміщення зон прикордонного та митного контролю на своїй території та безперешкодного проїзду по частині автошляху, що проходить через зону відчуження).

Розбудова та зміна класифікації існуючого пункту пропуску “Вільча” призведе до значного економічного ефекту, поглиблення міжнародного зв’язку, сприятиме розвитку туристичної галузі, активізації торгівельних відносин.

Даний пункт пропуску розташований на найкоротшому автошляху між м. Мінськ (Республіка Білорусь) та м. Київ (Україна), на автодорозі Т1035, логістично має значні переваги над іншими функціонуючими пунктами пропуску на цьому напрямку, про що свідчить збільшення майже у два рази пасажиропотоку за останній рік.
Інфраструктура пункту пропуску складається з чотирьох металевих вагончиків, встановлених у 1994 році вздовж автошляху Київ-Мозир-Мінськ (з двома полосами руху, по одній у кожному напрямку), на відстані 12 кілометрів від лінії державного кордону. Рішення про розміщення у селищі Вільча було обумовлено тим, що вказане місце було безпечне за результатами замірів радіаційної обстановки та наявністю тимчасового посту дорожньо-патрульної служби Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України.

В існуючому пункті пропуску відсутня необхідна інфраструктура, що забезпечує умови для митно-прикордонного контролю вантажів, транспортних засобів та громадян, зона сервісного обслуговування. Найближчий пункт пропуску «Виступовичі» знаходиться на відстані 80 км і згідно з інформацією від Житомирської митниці Державної фіскальної служби є перевантаженим.

Оновлений пункт пропуску дозволить реалізувати та продуктивно використовувати транзитний потенціал прикордонних регіонів, суттєво покращить транспортну доступність, дозволить створити принципово нові можливості для розвитку громад по обидва боки кордону, стимулюватиме пожвавлення руху людей та вантажів через державний кордон, скоротить часові та фінансові витрати на поїздки.

За матеріалами Департамент економічного розвитку і торгівлі Київської ОДА

Читайте також

Червень 20, 2018

Вже до 2020 року Україна має досягти енергозбереження на рівні 9%, – Геннадій Зубко

Сьогодні всі міжнародні партнери допомагають Україні рухатися у  напрямку енергоефективності. Але цей шлях не можливо пройти без імплементації ключових європейських директив з енергоефективності та маршрутної карти, в якій чітко прописаний весь міжнародний досвід з реформування не тільки житлового і муніципального сектору, а й напрямків – бізнесу, транспорту, інфраструктури. Імплементуючи ці директиви, Україна має досягти енергозбереження […]

Червень 20, 2018

На Васильківщині відбулося урочисте відкриття реконструйованої медичної амбулаторії

15 червня 2018 року в старій частині  селища міського типу Глеваха Васильківського району відбулося урочисте відкриття реконструйованої медичної амбулаторії. Участь у церемонії відкриття взяли: голова Васильківської районної державної адміністрації Владислав Одинець, голова Васильківської районної ради Наталія Баласинович, депутат Київської обласної ради  Гліб Лірник, Глевахівський селищний голова Валерій Жерібцов, головний лікар комунального некомерційного підприємства Васильківської районної […]

Червень 20, 2018

Павло Розенко: Із 1 липня зростуть пенсії для близько 1 мільйона пенсіонерів

У Державному бюджеті України на 2018 рік передбачене підвищення розміру мінімальної пенсії двічі протягом року – з 1 липня та з 1 грудня. Про це в ефірі радіо «Голос столиці» розповів Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. За його словами, з 1 липня відбудеться підвищення виплат для тих людей, розмір пенсії яких залежить від прожиткового мінімуму. «З […]

Червень 20, 2018

На Рокитнянщині урочисто відзначили 75-річчя створення Ольшаницької військової частини

19 червня 2018 року Ольшаницька військова частина А0543, що на Рокитнянщині,   відзначила свою 75 річницю від дня створення. Цього дня з нагоди ювілею заступник голови Рокитнянської районної державної адміністрації Олег Приліпко та голова Рокитнянської районної ради Олександр Конопчук завітали до військової частини привітати військовослужбовців – Арсенал інженерних військ Збройних Сил України  в селі Ольшаниця Рокитнянського […]