Травень 24, 2018

АНДРІЙ АНІСІМОВ ПРОВІВ НАРАДУ З РОБОЧОЮ ГРУПОЮ ЩОДО НАДАННЯ ПУНКТУ ПРОПУСКУ «ВІЛЬЧА» СТАТУСУ МІЖНАРОДНОГО

24 травня під головуванням першого заступника голови КОДА Андрія Анісімова відбулося засідання робочої групи із підготовки пропозицій щодо зміни класифікації міждержавного пункту пропуску через державний кордон «Вільча» та розбудови відповідної інфраструктури. Участь в нараді також взяли представників Міністерства закордонних справ, Державної прикордонної служби України, Державної фіскальної служби України, Державного агентства України з управління зоною відчуження та депутатів Київської обласної ради.

На порядок денний для опрацювання було винесено питання про стан поточного середнього ремонту автошляху Т-10-35 /Р-02/ – станція Вільча – КПП “Вільча-Олександрівка” км 0+000 – км 17+893 до пункту пропуску через державний кордон «Вільча», про необхідність розробки та затвердження містобудівної документації з розбудови інфраструктури пункту пропуску. Сприяння у підготовці картографічних матеріалів розташування земельної ділянки для Житомирської митниці ДФС, про виділення земельної ділянки для будівництва оновленого пункту пропуску та про стан виконання доручення Першого віце-прем’єр-міністра України від 13.03.2018 року №8210/1/1-18 до листа Київської обласної державної адміністрації від 21.02.2018 №11-12/644.

За результатами сьогоднішньої наради перший заступник голови КОДА Андрій Анісімов надав протокольні доручення щодо:
– визначення координат точок майбутнього пункту пропуску з виїздом на місце, з метою розробки проекту землеустрою;
– стану виконання ремонтних робіт на автошляху Т-10-35/Р-02;
– опрацювання питання наявної електричної мережі.

Нагадаємо, що Київська облдержадміністрація ініціювала звернення від 21.02.2018 №11-12/644 до Кабінету Міністрів України з обґрунтованими пропозиціями щодо вирішення комплексу питань, пов’язаних з наданням статусу міжнародного пункту пропуску “Вільча”.

За результатами розгляду надано доручення Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України від 13.03.2018 №8210/01/1-18 центральним органам виконавчої влади опрацювати порушене питання (МЗС України опрацювати питання погодження з білоруською стороною та укладення міждержавної угоди, Мінінфраструктури України опрацювати питання розбудови відповідної інфраструктури, ДФС України опрацювати питання інфраструктури митного забезпечення та контролю, Державній прикордонній службі – питання прикордонного контролю, Державному агентству України з управління зоною відчуження опрацювати питання розміщення зон прикордонного та митного контролю на своїй території та безперешкодного проїзду по частині автошляху, що проходить через зону відчуження).

Розбудова та зміна класифікації існуючого пункту пропуску “Вільча” призведе до значного економічного ефекту, поглиблення міжнародного зв’язку, сприятиме розвитку туристичної галузі, активізації торгівельних відносин.

Даний пункт пропуску розташований на найкоротшому автошляху між м. Мінськ (Республіка Білорусь) та м. Київ (Україна), на автодорозі Т1035, логістично має значні переваги над іншими функціонуючими пунктами пропуску на цьому напрямку, про що свідчить збільшення майже у два рази пасажиропотоку за останній рік.
Інфраструктура пункту пропуску складається з чотирьох металевих вагончиків, встановлених у 1994 році вздовж автошляху Київ-Мозир-Мінськ (з двома полосами руху, по одній у кожному напрямку), на відстані 12 кілометрів від лінії державного кордону. Рішення про розміщення у селищі Вільча було обумовлено тим, що вказане місце було безпечне за результатами замірів радіаційної обстановки та наявністю тимчасового посту дорожньо-патрульної служби Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України.

В існуючому пункті пропуску відсутня необхідна інфраструктура, що забезпечує умови для митно-прикордонного контролю вантажів, транспортних засобів та громадян, зона сервісного обслуговування. Найближчий пункт пропуску «Виступовичі» знаходиться на відстані 80 км і згідно з інформацією від Житомирської митниці Державної фіскальної служби є перевантаженим.

Оновлений пункт пропуску дозволить реалізувати та продуктивно використовувати транзитний потенціал прикордонних регіонів, суттєво покращить транспортну доступність, дозволить створити принципово нові можливості для розвитку громад по обидва боки кордону, стимулюватиме пожвавлення руху людей та вантажів через державний кордон, скоротить часові та фінансові витрати на поїздки.

За матеріалами Департамент економічного розвитку і торгівлі Київської ОДА

Читайте також

Серпень 22, 2018

В Ірпені відбулося урочисте відкриття VII чемпіонату світу з футболу серед команд української діаспори

Сьогодні, 21 серпня на Ірпінському центральному стадіоні «Чемпіон» відбулося урочисте відкриття VII чемпіонату світу з футболу серед українських діаспорних команд. До міста з’їхалися 240 спортсменів з 12 країн. За всю історію змагань – це рекордна кількість учасників. «Де б ви не жили, ви повинні розуміти і усвідомлювати: це наша Батьківщина, куди потрібно повертатися, спілкуватися з […]

Серпень 22, 2018

Президент про програму «Нова українська школа»

«Цього року День знань дещо особливий. Україна більше чверті століття чекала нову освітню реформу.  Зараз вперше, і тому зараз я тут, і Прем’єр-міністр, міністри разом з вами, для того, щоб підкреслити важливість початку втілення в життя програми «Нова українська школа», – наголосив Президент Петро Порошенко під час виступу на Всеукраїнській серпневій конференції педагогічних працівників «Нова […]

Серпень 21, 2018

Про хід жнив на Київщині

Усіма категоріями господарств Київської області станом на 21 серпня поточного року по ранній групі зернових та зернобобових з площі 280,8 тис.га, зібрано 1 млн.246 тис. 305 тонн при середній урожайності 44,4 ц/га. Зібрано 95,6 % площ до пронозу ярих зернових і зернобобових в Київській області. В розрізі культур: -озимої пшениці – з площі 177,8 тис.га, […]

Серпень 21, 2018

Увага! Шукаємо відповідальну молодь Київщини

Запрошуємо активну молодь Київської області на участь у серії тренінгових навчань «Відповідальна молодь Київщини», що відбудеться  5-9 вересня 2018 року у санаторії «Жовтень» (Конча-Заспа). Програмою заходу передбачено безкоштовний навчальний курс, орієнтований на створення освітньо-комунікаційної платформи для лідерів та активістів Київщини, отримання додаткових компетенцій та знань щодо розвитку громади та посилення її потенціалу. Завдання навчального курсу: підготовка […]