Травень 24, 2018

АНДРІЙ АНІСІМОВ ПРОВІВ НАРАДУ З РОБОЧОЮ ГРУПОЮ ЩОДО НАДАННЯ ПУНКТУ ПРОПУСКУ «ВІЛЬЧА» СТАТУСУ МІЖНАРОДНОГО

24 травня під головуванням першого заступника голови КОДА Андрія Анісімова відбулося засідання робочої групи із підготовки пропозицій щодо зміни класифікації міждержавного пункту пропуску через державний кордон «Вільча» та розбудови відповідної інфраструктури. Участь в нараді також взяли представників Міністерства закордонних справ, Державної прикордонної служби України, Державної фіскальної служби України, Державного агентства України з управління зоною відчуження та депутатів Київської обласної ради.

На порядок денний для опрацювання було винесено питання про стан поточного середнього ремонту автошляху Т-10-35 /Р-02/ – станція Вільча – КПП “Вільча-Олександрівка” км 0+000 – км 17+893 до пункту пропуску через державний кордон «Вільча», про необхідність розробки та затвердження містобудівної документації з розбудови інфраструктури пункту пропуску. Сприяння у підготовці картографічних матеріалів розташування земельної ділянки для Житомирської митниці ДФС, про виділення земельної ділянки для будівництва оновленого пункту пропуску та про стан виконання доручення Першого віце-прем’єр-міністра України від 13.03.2018 року №8210/1/1-18 до листа Київської обласної державної адміністрації від 21.02.2018 №11-12/644.

За результатами сьогоднішньої наради перший заступник голови КОДА Андрій Анісімов надав протокольні доручення щодо:
– визначення координат точок майбутнього пункту пропуску з виїздом на місце, з метою розробки проекту землеустрою;
– стану виконання ремонтних робіт на автошляху Т-10-35/Р-02;
– опрацювання питання наявної електричної мережі.

Нагадаємо, що Київська облдержадміністрація ініціювала звернення від 21.02.2018 №11-12/644 до Кабінету Міністрів України з обґрунтованими пропозиціями щодо вирішення комплексу питань, пов’язаних з наданням статусу міжнародного пункту пропуску “Вільча”.

За результатами розгляду надано доручення Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України від 13.03.2018 №8210/01/1-18 центральним органам виконавчої влади опрацювати порушене питання (МЗС України опрацювати питання погодження з білоруською стороною та укладення міждержавної угоди, Мінінфраструктури України опрацювати питання розбудови відповідної інфраструктури, ДФС України опрацювати питання інфраструктури митного забезпечення та контролю, Державній прикордонній службі – питання прикордонного контролю, Державному агентству України з управління зоною відчуження опрацювати питання розміщення зон прикордонного та митного контролю на своїй території та безперешкодного проїзду по частині автошляху, що проходить через зону відчуження).

Розбудова та зміна класифікації існуючого пункту пропуску “Вільча” призведе до значного економічного ефекту, поглиблення міжнародного зв’язку, сприятиме розвитку туристичної галузі, активізації торгівельних відносин.

Даний пункт пропуску розташований на найкоротшому автошляху між м. Мінськ (Республіка Білорусь) та м. Київ (Україна), на автодорозі Т1035, логістично має значні переваги над іншими функціонуючими пунктами пропуску на цьому напрямку, про що свідчить збільшення майже у два рази пасажиропотоку за останній рік.
Інфраструктура пункту пропуску складається з чотирьох металевих вагончиків, встановлених у 1994 році вздовж автошляху Київ-Мозир-Мінськ (з двома полосами руху, по одній у кожному напрямку), на відстані 12 кілометрів від лінії державного кордону. Рішення про розміщення у селищі Вільча було обумовлено тим, що вказане місце було безпечне за результатами замірів радіаційної обстановки та наявністю тимчасового посту дорожньо-патрульної служби Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України.

В існуючому пункті пропуску відсутня необхідна інфраструктура, що забезпечує умови для митно-прикордонного контролю вантажів, транспортних засобів та громадян, зона сервісного обслуговування. Найближчий пункт пропуску «Виступовичі» знаходиться на відстані 80 км і згідно з інформацією від Житомирської митниці Державної фіскальної служби є перевантаженим.

Оновлений пункт пропуску дозволить реалізувати та продуктивно використовувати транзитний потенціал прикордонних регіонів, суттєво покращить транспортну доступність, дозволить створити принципово нові можливості для розвитку громад по обидва боки кордону, стимулюватиме пожвавлення руху людей та вантажів через державний кордон, скоротить часові та фінансові витрати на поїздки.

За матеріалами Департамент економічного розвитку і торгівлі Київської ОДА

Читайте також

Жовтень 19, 2018

АНДРІЙ АНІСІМОВ: ІНВЕСТИЦІЙНІ РЕСУРСИ – ОДИН З НАЙВАГОМІШИХ ЧИННИКІВ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

Сьогодні, 19 жовтня, в Київській обласній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови КОДА Андрія Анісімова, з метою обговорення шляхів підвищення конкурентоспроможності регіону, перш за все, за рахунок активізації інвестиційної діяльності Київщини,відбулася робоча нарада з керівниками економічних підрозділів райдержадміністрацій,міськвиконкомів (міст обласного значення) та об’єднаних територіальних громад. В роботі засіданні взяли участь виконуюча обов’язки директора департаменту […]

Жовтень 19, 2018

30 тисяч родин отримали “Пакунки малюка”

30 тисяч родин по всій країні вже отримали «Пакунок малюка». Урядову ініціативу для  підтримки родин з дітьми було запроваджено з 1 вересня.  «Пакунок» – це додаткова допомога від держави батькам новонароджених, в якому є найнеобхідніші для малюка речі. Пакунок отримує кожна родина, в якій народжується дитина. Дитина з перших днів життя має отримати усе необхідне, […]

Жовтень 19, 2018

Верховна Рада підтримала урядовий бюджет розвитку країни на 2019 рік

Вчасне ухвалення бюджету дозволить у наступному році підвищити зарплати і пенсії, продовжити важливі реформи і інфраструктурні проекти  18 жовтня парламент підтримав ініціативи Кабінету Міністрів щодо запровадження середньострокового бюджетного планування та ухвалив в першому читанні законопроект «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Уряд Володимира Гройсмана виконав свій обов’язок і вчасно подав до парламенту збалансований проект […]

Жовтень 19, 2018

ТурКластер: формується туристичний бренд Вишгородщини

Унікальний своєю історичною минувшиною, культурними надбаннями, неповторними краєвидами і різноманітними пізнавально-розважальними родзинками Вишгород і Вишгородський район давно мали б стати відомим туристичним осередком, привабливим не лише для українських мандрівників, а й для інтуристів. І, хоч потоки екскурсантів до низки об’єктів, зокрема, Вишгородського історико-культурного заповідника, останнім часом помітно зросли, однак тієї популярності, на яку заслуговує регіон, […]