Травень 24, 2018

АНДРІЙ АНІСІМОВ ПРОВІВ НАРАДУ З РОБОЧОЮ ГРУПОЮ ЩОДО НАДАННЯ ПУНКТУ ПРОПУСКУ «ВІЛЬЧА» СТАТУСУ МІЖНАРОДНОГО

24 травня під головуванням першого заступника голови КОДА Андрія Анісімова відбулося засідання робочої групи із підготовки пропозицій щодо зміни класифікації міждержавного пункту пропуску через державний кордон «Вільча» та розбудови відповідної інфраструктури. Участь в нараді також взяли представників Міністерства закордонних справ, Державної прикордонної служби України, Державної фіскальної служби України, Державного агентства України з управління зоною відчуження та депутатів Київської обласної ради.

На порядок денний для опрацювання було винесено питання про стан поточного середнього ремонту автошляху Т-10-35 /Р-02/ – станція Вільча – КПП “Вільча-Олександрівка” км 0+000 – км 17+893 до пункту пропуску через державний кордон «Вільча», про необхідність розробки та затвердження містобудівної документації з розбудови інфраструктури пункту пропуску. Сприяння у підготовці картографічних матеріалів розташування земельної ділянки для Житомирської митниці ДФС, про виділення земельної ділянки для будівництва оновленого пункту пропуску та про стан виконання доручення Першого віце-прем’єр-міністра України від 13.03.2018 року №8210/1/1-18 до листа Київської обласної державної адміністрації від 21.02.2018 №11-12/644.

За результатами сьогоднішньої наради перший заступник голови КОДА Андрій Анісімов надав протокольні доручення щодо:
– визначення координат точок майбутнього пункту пропуску з виїздом на місце, з метою розробки проекту землеустрою;
– стану виконання ремонтних робіт на автошляху Т-10-35/Р-02;
– опрацювання питання наявної електричної мережі.

Нагадаємо, що Київська облдержадміністрація ініціювала звернення від 21.02.2018 №11-12/644 до Кабінету Міністрів України з обґрунтованими пропозиціями щодо вирішення комплексу питань, пов’язаних з наданням статусу міжнародного пункту пропуску “Вільча”.

За результатами розгляду надано доручення Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України від 13.03.2018 №8210/01/1-18 центральним органам виконавчої влади опрацювати порушене питання (МЗС України опрацювати питання погодження з білоруською стороною та укладення міждержавної угоди, Мінінфраструктури України опрацювати питання розбудови відповідної інфраструктури, ДФС України опрацювати питання інфраструктури митного забезпечення та контролю, Державній прикордонній службі – питання прикордонного контролю, Державному агентству України з управління зоною відчуження опрацювати питання розміщення зон прикордонного та митного контролю на своїй території та безперешкодного проїзду по частині автошляху, що проходить через зону відчуження).

Розбудова та зміна класифікації існуючого пункту пропуску “Вільча” призведе до значного економічного ефекту, поглиблення міжнародного зв’язку, сприятиме розвитку туристичної галузі, активізації торгівельних відносин.

Даний пункт пропуску розташований на найкоротшому автошляху між м. Мінськ (Республіка Білорусь) та м. Київ (Україна), на автодорозі Т1035, логістично має значні переваги над іншими функціонуючими пунктами пропуску на цьому напрямку, про що свідчить збільшення майже у два рази пасажиропотоку за останній рік.
Інфраструктура пункту пропуску складається з чотирьох металевих вагончиків, встановлених у 1994 році вздовж автошляху Київ-Мозир-Мінськ (з двома полосами руху, по одній у кожному напрямку), на відстані 12 кілометрів від лінії державного кордону. Рішення про розміщення у селищі Вільча було обумовлено тим, що вказане місце було безпечне за результатами замірів радіаційної обстановки та наявністю тимчасового посту дорожньо-патрульної служби Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України.

В існуючому пункті пропуску відсутня необхідна інфраструктура, що забезпечує умови для митно-прикордонного контролю вантажів, транспортних засобів та громадян, зона сервісного обслуговування. Найближчий пункт пропуску «Виступовичі» знаходиться на відстані 80 км і згідно з інформацією від Житомирської митниці Державної фіскальної служби є перевантаженим.

Оновлений пункт пропуску дозволить реалізувати та продуктивно використовувати транзитний потенціал прикордонних регіонів, суттєво покращить транспортну доступність, дозволить створити принципово нові можливості для розвитку громад по обидва боки кордону, стимулюватиме пожвавлення руху людей та вантажів через державний кордон, скоротить часові та фінансові витрати на поїздки.

За матеріалами Департамент економічного розвитку і торгівлі Київської ОДА

Читайте також

Січень 22, 2019

Увага! Попередження про погіршення погодних умов в Україні!

За даними УкрГідрометцентру, 23 січня у Вінницькій, вдень і в Житомирській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Кіровоградській та Полтавській областях, вночі 24 січня у Сумській, Харківській та Луганській областях значний сніг (приріст снігового покриву 10-15 см, місцями до 20 см); у південних, Дніпропетровській та Донецькій областях сніг з переходом в дощ, місцями ожеледь та налипання мокрого снігу; в Україні, крім заходу, пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини. У Києві та Київській області вдень 23 січня значний сніг (приріст […]

Січень 22, 2019

За направленням обласної служби зайнятості у 2018 році працевлаштовано понад 26 тисяч осіб

Протягом 2018 року кількість осіб, працевлаштованих за сприяння Київської обласної служби зайнятості, становила 26.1 тис. осіб  – це на 3,4 тис. осіб більше, ніж у 2017 році. За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають вищі державні службовці, керівники, робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, працівники сфери торгівлі та послуг. Про це повідомили у Київському […]

Січень 22, 2019

На Рокитнянщині впроваджено інформаційну медичну систему HELSI

21 січня у комунальному некомерційному підприємстві Рокитнянської районної ради Київської області «Рокитнянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», який очолює Оксана Яра, було презентовано та впроваджено в дію інформаційну медичну систему HELSI для пацієнтів – сервіс запису до лікарів та зберігання медичних даних. Презентувати систему у Рокитнянському районі завітав директор компанії HELSI із впровадження цієї програми […]

Січень 22, 2019

Привітання Олександра Терещука з Днем Соборності України

Щиро вітаю вас із сотою річницею свята національної єдності – Днем Соборності України! 22 січня 1919 року було підписано Акт Злуки УНР і ЗУНР, акт об’єднання українських земель в одній державі. Символічно, що інша історична подія – отримання Томосу про автокефалію, створення єдиної Помісної православної церкви України – відбулось через 100 років після проголошення Соборності. […]