Грудень 3, 2019

3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю

В Київській області проживає майже 104 тис. громадян з інвалідністю. Уряд та обласна державна адміністрація постійно приділяють належну увагу розв’язанню повсякденних питань їх життєдіяльності.

Міжнародний день людей з інвалідністю спрямований на посилення уваги до проблем цих людей, захисту їх гідності, прав, добробуту та повноцінної участі в політичному, соціальному, економічному та культурному житті.

Усунення бар’єрів на шляху до самореалізації осіб з інвалідністю, гарантування доступу до гідних умов проживання на сьогодні є одними з пріоритетних напрямків роботи органів соціального захисту населення.

Цьогоріч 19 628 особам з інвалідністю (з дитинства) виплачено державну соціальну допомогу на суму 364,9 млн гривень, а 1 581 громадянам, які мають психоневрологічні захворювання та проживають в сім’ях, виплачено допомогу на догляд у сумі – 23 млн. гривень.

На Київщині діє Київська обласна цільова програма соціальної підтримки в Київській області людей з інвалідністю на 2017-2020 роки, затверджена рішенням Київської обласної ради від 22.06.2017 № 346-15-VII, зі змінами, затвердженими рішенням Київської обласної ради від 10.10.2018 року № 499-23-VII.

Завдяки реалізації цієї Програми виконуються першочергові завдання Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року, зокрема – подолання бідності, підняття рівня матеріального забезпечення найбільш вразливої та найменш забезпеченої частини населення області.

Зазначена Програма передбачає два напрямки діяльності та заходи, зокрема це:
– використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю на оплату послуг у центрах реабілітації в розмірі не більш ніж 10 тис. гривень;
– виплата щорічної разової грошової допомоги сім’ям, які складаються з двох та більше осіб з інвалідністю, зокрема дітей з інвалідністю, особам з інвалідністю, які опинились у складних життєвих обставинах, одиноким особам з інвалідністю, особам з інвалідністю по зору та слуху І та ІІ груп, зокрема дітям із вадами зору та слуху, у розмірі двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, станом на 01 січня року, в якому надається матеріальна допомога.

Загалом у 2018 році 2 696 осіб з інвалідністю отримали матеріальну допомогу, відповідно до вищезазначеної Програми на суму – 6 624,2 тис. гривень та 80 дітей з інвалідністю отримали відповідні реабілітаційні заходи на суму 578,9 тис. гривень.

У 2019 році на матеріальну допомогу особам з інвалідністю виділено 3015,4 тис. гривень, на реабілітацію дітей з інвалідністю – 2205,7 тис. гривень.

Станом на 03.12.2019 було проведено 13 засідань комісії з питань надання щорічної разової адресної грошової допомоги сім’ям, які складаються з двох та більше осіб з інвалідністю, зокрема дітей з інвалідністю, особам з інвалідністю, які опинились у складних життєвих обставинах, одиноким особам з інвалідністю, особам з інвалідністю по зору та слуху І та ІІ груп, зокрема дітям із вадами зору та слуху, та здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю за кошти обласного бюджету при департаменті соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації. На них було розглянуто 2 848 справ осіб з інвалідністю, законних представників дітей з інвалідністю щодо надання щорічної разової адресної грошової допомоги та здійснення заходів із реабілітації, з них 1 845 справ повернуто на доопрацювання, 1 003 особам з інвалідністю погоджено надання щорічної разової адресної грошової допомоги та погоджено здійснення реабілітаційних заходів для 97 дітей з інвалідністю.

Станом на 03.12.2019 відповідно до заходів Програми надано щорічну разову адресну грошову допомогу 547 особам з інвалідністю, на загальну суму 1637718 тис. гривень.

Читайте також

Грудень 13, 2019

Київська ОДА долучилась до Всеукраїнської конференції Мінкультури України

Конференція Міністерства культури, молоді та спорту з нагоди нагородження переможців грантової програми «Малі міста – великі враження» відбулася 12 грудня в ArtHall D12 м. Київ. У 2019 році проєкт діяв відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 535-р «Про затвердження переліку культурно-мистецьких проектів – переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – […]

Грудень 13, 2019

У рамках проєкту «Бранці Кремля» відбулась зустріч з Героєм України Володимиром Жемчуговим

У читальній залі Ірпінської центральної міської бібліотеки пройшла зустріч з учасником АТО, Героєм України Володимиром Жемчуговим. Воїн розповів молодому поколінню про війну на сході України та події на Донбасі. Володимир Жемчугов закликав усіх не бути сторонніми спостерігачами того, що відбувається зараз в нашій державі. Володимир Жемчугов – учасник супротиву російської агресії. З травня 2014 року – організатор […]

Грудень 12, 2019

Кабмін перерозподілить держсубвенції місцевим бюджетам на потреби сімей

Це дасть змогу своєчасно виплатити соціальну допомогу на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, батькам-вихователям і прийомним батькам, а також профінансувати пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. «Одним з пріоритетів Міністерства соціальної політики є розвиток патронатних сімей, поширення сімейних форм виховання та допомога сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах. Адже лише 15% коштів, виділених […]

Грудень 12, 2019

Працівники культури Київщини визначили напрями роботи на 2020 рік

Відбулося засідання колегії управління культури, національностей та релігій КОДА. Президія під керівництвом начальника обласного управління культури Ігоря Золотоверха засідала 11 грудня. У ході засідання члени колегії виступили із доповідями у сфері культури та мистецтва. Участь у заході взяли працівники обласного управління культури, працівники КОДА та КОР, директор КЗВО КОР «Академія  мистецтв імені Павла Чубинського», голова […]