Грудень 3, 2019

3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю

В Київській області проживає майже 104 тис. громадян з інвалідністю. Уряд та обласна державна адміністрація постійно приділяють належну увагу розв’язанню повсякденних питань їх життєдіяльності.

Міжнародний день людей з інвалідністю спрямований на посилення уваги до проблем цих людей, захисту їх гідності, прав, добробуту та повноцінної участі в політичному, соціальному, економічному та культурному житті.

Усунення бар’єрів на шляху до самореалізації осіб з інвалідністю, гарантування доступу до гідних умов проживання на сьогодні є одними з пріоритетних напрямків роботи органів соціального захисту населення.

Цьогоріч 19 628 особам з інвалідністю (з дитинства) виплачено державну соціальну допомогу на суму 364,9 млн гривень, а 1 581 громадянам, які мають психоневрологічні захворювання та проживають в сім’ях, виплачено допомогу на догляд у сумі – 23 млн. гривень.

На Київщині діє Київська обласна цільова програма соціальної підтримки в Київській області людей з інвалідністю на 2017-2020 роки, затверджена рішенням Київської обласної ради від 22.06.2017 № 346-15-VII, зі змінами, затвердженими рішенням Київської обласної ради від 10.10.2018 року № 499-23-VII.

Завдяки реалізації цієї Програми виконуються першочергові завдання Стратегії розвитку Київської області на період до 2020 року, зокрема – подолання бідності, підняття рівня матеріального забезпечення найбільш вразливої та найменш забезпеченої частини населення області.

Зазначена Програма передбачає два напрямки діяльності та заходи, зокрема це:
– використання коштів, передбачених в обласному бюджеті для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю на оплату послуг у центрах реабілітації в розмірі не більш ніж 10 тис. гривень;
– виплата щорічної разової грошової допомоги сім’ям, які складаються з двох та більше осіб з інвалідністю, зокрема дітей з інвалідністю, особам з інвалідністю, які опинились у складних життєвих обставинах, одиноким особам з інвалідністю, особам з інвалідністю по зору та слуху І та ІІ груп, зокрема дітям із вадами зору та слуху, у розмірі двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, станом на 01 січня року, в якому надається матеріальна допомога.

Загалом у 2018 році 2 696 осіб з інвалідністю отримали матеріальну допомогу, відповідно до вищезазначеної Програми на суму – 6 624,2 тис. гривень та 80 дітей з інвалідністю отримали відповідні реабілітаційні заходи на суму 578,9 тис. гривень.

У 2019 році на матеріальну допомогу особам з інвалідністю виділено 3015,4 тис. гривень, на реабілітацію дітей з інвалідністю – 2205,7 тис. гривень.

Станом на 03.12.2019 було проведено 13 засідань комісії з питань надання щорічної разової адресної грошової допомоги сім’ям, які складаються з двох та більше осіб з інвалідністю, зокрема дітей з інвалідністю, особам з інвалідністю, які опинились у складних життєвих обставинах, одиноким особам з інвалідністю, особам з інвалідністю по зору та слуху І та ІІ груп, зокрема дітям із вадами зору та слуху, та здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю за кошти обласного бюджету при департаменті соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації. На них було розглянуто 2 848 справ осіб з інвалідністю, законних представників дітей з інвалідністю щодо надання щорічної разової адресної грошової допомоги та здійснення заходів із реабілітації, з них 1 845 справ повернуто на доопрацювання, 1 003 особам з інвалідністю погоджено надання щорічної разової адресної грошової допомоги та погоджено здійснення реабілітаційних заходів для 97 дітей з інвалідністю.

Станом на 03.12.2019 відповідно до заходів Програми надано щорічну разову адресну грошову допомогу 547 особам з інвалідністю, на загальну суму 1637718 тис. гривень.

Читайте також

Травень 29, 2020

ВІДБУЛАСЯ ОПЕРАТИВНА НАРАДА КЕРІВНИКА ОБЛАСТІ З СИЛОВИМ БЛОКОМ

У зв’язку із надзвичайною подією, яка сталася сьогодні вранці у м. Бровари, Василь Володін, тимчасово виконуючий обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації, зібрав оперативну нараду із силовим блоком області (прокурор Максим Киричук, начальник поліції Андрій Нєбитов, начальник управління стратегічних розслідувань у Київській області Володимир Нідзельський, міський голова м. Броварів Ігор Сапожко та інші). Учасники наради […]

Травень 29, 2020

Встановлені збитки, спричинені перестрілкою в Броварах

Заступник голови Київської обласної державної адміністрації Андрій Лісовик сьогодні, 29 травня, відвідав м. Бровари. На місці він проінспектував наслідки, що були спричиненні ранковим інцидентом. Перевіривши результати роботи комісії житлово-комунального господарства Броварської міської ради А. Лісовик надав відповідні доручення департаментам КОДА щодо взаємодії для допомоги постраждалим громадянам. За результатами огляду складений відповідний акт. «Разом з комісією […]

Травень 29, 2020

Онлайн брифінг Міністра охорони здоров’я Максима Степанова

30 травня відбудеться онлайн брифінг Міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Початок заходу: 9:00 Брифінг відбудеться в онлайн-режимі. •    Трансляція брифінгу – на ютуб каналі КМУ  та https://www.facebook.com/moz.ukr/; •    На телеканалах; •    Відео – на сайті Міністерства охорони здоров’я. Поставити питання можна в онлайн формі . https://moz.gov.ua/article/announcements/onlajn-brifing%c2%a0ministra-ohoroni-zdorovja-maksima-stepanova30.05

Травень 29, 2020

КОДА надасть необхідну допомогу мешканцям будинків у Броварах, чиї квартири могли постраждати внаслідок перестрілки

Стало відомо, що у наслідок ранішньої надзвичайної події у Броварах постраждало майно мешканців міста. На місце події виїхав Андрій Лісовик, заступник голови Київської обласної державної адміністрації. Він має встановити розміри збитків та організувати допомогу, яка потрібна мешканцям квартир, що могли постраждати від стрілянини. «Василь Володін, тимчасово виконуючий обов’язки голови КОДА доручив терміново розібратися із ситуацією […]