Лютий 15, 2018

2018 рік має стати ще більш ефективним з точки зору цивільного захисту населення

Система цивільного захисту населення потребує пильної уваги з боку як обласної влади, так і голів районів та міст. На цьому наголошувалося під час зборів керівників місцевих органів виконавчої влади, спеціалізованих служб цивільного захисту Київської області та територіальних підрозділів Головного управління ДСНС України в області.

За словами першого заступника голови Київської облдержадміністрації Андрія Анісімова, 2018 рік має стати більш ефективним з точки зору цивільного захисту населення. «Є завдання, які необхідно вирішити, щоб було менше загиблих у пожежах, менше надзвичайних ситуацій, менше втрат як державного, так і приватного сектору. Це головна мета, чому ця робота має відбуватися на дуже високому рівні, – наголосив він. – Київська область техногенно досить завантажена. Це і Чорнобильська зона, і гідроспоруди, й інші небезпечні об’єкти. Дай Бог, щоб надзвичайні події не відбувалися, але ми маємо бути до них готові і організаційно, і матеріально-технічно».

Андрій Анісімов також зазначив, що сьогодні проходить деталізація бюджетного процесу, плануються видатки на 2018 рік, в тому числі і капітальні, за рахунок бюджету розвитку. «Нам треба спланувати бюджетні видатки різного рівня так, щоб ми могли оперативно реагувати та попереджати надзвичайні ситуації», – наголосив він.

Збори обговорили питання функціонування системи централізованого оповіщення. За словами заступника директора департаменту з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи КОДА Василя Загвойського, нещодавніми змінами в законодавстві єдина система оповіщення була розділена на 4 ступеня: державну, регіональні, місцеві та об’єктові на особливо небезпечних об’єктах. «Оскільки раніше функціонування єдиної системи фінансувалося з державного бюджету, то новою постановою її фінансування передбачено за рахунок відповідних місцевих бюджетів, – повідомив він. – Тому наразі ми готуємо обласну програму, щоб фінансувати регіональну систему, а районам і містам необхідно буде в цьому році приділити увагу підготовці проектів місцевих програм централізованого оповіщення».

Учасники зборів засвідчили високий рівень співпраці спеціалізованих служб з органами влади на місцях в питаннях цивільного захисту населення. «В 2017 році рівень взаємодії з органами влади на місцях у порівнянні з попереднім 2016 роком значно виріс, в тому числі щодо підтримки підрозділів та створення матеріальних резервів, – зауважив заступник начальника Головного управління ДСНС України у Київській області Дмитро Підгурний. – Протягом минулого року завдяки місцевим органам влади ми отримали пожежну техніку і обладнання на суму близько 6,5 мільйонів гривень. Можу відзначити Києво-Святошинський, Макарівський, Вишгородський, Переяслав-Хмельницький, Васильківський, Володарський райони. Нашим підрозділам було передано пожежно-рятувальну техніку, мотопомпи, насосне обладнання, засоби захисту органів дихання та інше дороговартісне обладнання, яке сьогодні успішно використовується».

За словами Андрія Анісімова, високий рівень співпраці продемонстрували і роботи з питань подолання наслідків несприятливих погодних умов в січні цього року. «Якщо у грудні  реагування щодо очистки доріг було невчасним, не вистачало техніки тощо, то з початку січня, відколи дороги місцевого значення передані для утримання на рівень облдержадміністрації, ситуація змінилася, – стверджує він. – Сьогодні вже укладені договори з організаціями, які утримують і обслуговують дороги місцевого значення. Січневі снігопади ми вистояли на достойному рівні, і проблем не було».

Читайте також

Вересень 21, 2018

Соціальна підтримка осіб з інвалідністю

19.09.2018 в приміщенні Київської облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації В’ячеслава Кучера, за участі начальників та заступників начальників районних та міських управлінь соціального захисту населення, директорів територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та завідуючих відділеннями соціальної допомоги вдома зазначених територіальних центрів відбувся семінар-нарада з питань виконання Київської обласної цільової програми соціальної підтримки в Київській […]

Вересень 21, 2018

Буча – у фазі впровадження Програми «U-LEAD з Євроою»

Бучанська міська рада взяла учать у другому раунді відбору учасників Фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення та модернізації центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). За результатами оцінки Комісії з відбору Програми «U-LEAD з Європою», до складу якої входять експерти Програми, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі […]

Вересень 21, 2018

Стартував ІІІ художній пленер «Намальований Ірпінь»

20 вересня до Ірпеня з’їхалися митці з різних куточків нашої держави: зі сходу і заходу, з півдня і півночі. До них приєднуються колеги з-за кордону – з міст-побратимів Ірпеня. Стартує третій художній пленер «Намальований Ірпінь» – час творчості, переосмислення та єднання. «Нині ми переживаємо важливий історичний період. Україна робить справжній цивілізаційний стрибок: об’єднуються церкви, об’єднуються […]

Вересень 21, 2018

Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2018 році»

Дорогі співвітчизники! Шановні народні депутати! Високоповажні представники дипломатичного корпусу! Ваші блаженства, преподобні отці! Сьогодні у цій залі Верховної Ради України голосуватимуть за зміни до Основного закону про незворотність курсу на набуття членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору. Користуючись нагодою, закликаю всіх вас, шановні народні депутати, підтримати цю ініціативу та скерувати цей […]