Лютий 15, 2018

2018 рік має стати ще більш ефективним з точки зору цивільного захисту населення

Система цивільного захисту населення потребує пильної уваги з боку як обласної влади, так і голів районів та міст. На цьому наголошувалося під час зборів керівників місцевих органів виконавчої влади, спеціалізованих служб цивільного захисту Київської області та територіальних підрозділів Головного управління ДСНС України в області.

За словами першого заступника голови Київської облдержадміністрації Андрія Анісімова, 2018 рік має стати більш ефективним з точки зору цивільного захисту населення. «Є завдання, які необхідно вирішити, щоб було менше загиблих у пожежах, менше надзвичайних ситуацій, менше втрат як державного, так і приватного сектору. Це головна мета, чому ця робота має відбуватися на дуже високому рівні, – наголосив він. – Київська область техногенно досить завантажена. Це і Чорнобильська зона, і гідроспоруди, й інші небезпечні об’єкти. Дай Бог, щоб надзвичайні події не відбувалися, але ми маємо бути до них готові і організаційно, і матеріально-технічно».

Андрій Анісімов також зазначив, що сьогодні проходить деталізація бюджетного процесу, плануються видатки на 2018 рік, в тому числі і капітальні, за рахунок бюджету розвитку. «Нам треба спланувати бюджетні видатки різного рівня так, щоб ми могли оперативно реагувати та попереджати надзвичайні ситуації», – наголосив він.

Збори обговорили питання функціонування системи централізованого оповіщення. За словами заступника директора департаменту з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи КОДА Василя Загвойського, нещодавніми змінами в законодавстві єдина система оповіщення була розділена на 4 ступеня: державну, регіональні, місцеві та об’єктові на особливо небезпечних об’єктах. «Оскільки раніше функціонування єдиної системи фінансувалося з державного бюджету, то новою постановою її фінансування передбачено за рахунок відповідних місцевих бюджетів, – повідомив він. – Тому наразі ми готуємо обласну програму, щоб фінансувати регіональну систему, а районам і містам необхідно буде в цьому році приділити увагу підготовці проектів місцевих програм централізованого оповіщення».

Учасники зборів засвідчили високий рівень співпраці спеціалізованих служб з органами влади на місцях в питаннях цивільного захисту населення. «В 2017 році рівень взаємодії з органами влади на місцях у порівнянні з попереднім 2016 роком значно виріс, в тому числі щодо підтримки підрозділів та створення матеріальних резервів, – зауважив заступник начальника Головного управління ДСНС України у Київській області Дмитро Підгурний. – Протягом минулого року завдяки місцевим органам влади ми отримали пожежну техніку і обладнання на суму близько 6,5 мільйонів гривень. Можу відзначити Києво-Святошинський, Макарівський, Вишгородський, Переяслав-Хмельницький, Васильківський, Володарський райони. Нашим підрозділам було передано пожежно-рятувальну техніку, мотопомпи, насосне обладнання, засоби захисту органів дихання та інше дороговартісне обладнання, яке сьогодні успішно використовується».

За словами Андрія Анісімова, високий рівень співпраці продемонстрували і роботи з питань подолання наслідків несприятливих погодних умов в січні цього року. «Якщо у грудні  реагування щодо очистки доріг було невчасним, не вистачало техніки тощо, то з початку січня, відколи дороги місцевого значення передані для утримання на рівень облдержадміністрації, ситуація змінилася, – стверджує він. – Сьогодні вже укладені договори з організаціями, які утримують і обслуговують дороги місцевого значення. Січневі снігопади ми вистояли на достойному рівні, і проблем не було».

Читайте також

Грудень 14, 2018

Допомога постраждалим фастівчанам

Дорогі фастівчани! Окрім речей для потерпілих, Фастівська міська рада отримала чимало запитань, куди можна віддати кошти. ТОМУ, хто має змогу та бажання допомогти матеріально, кошти можна:  – віддати особисто в центральному штабі (військоммат), там встановлено скриньку для збору коштів;  – переслати на карту Приватбанку, 4149 4978 6996 6889 Манілова Дарія. Усі кошти буде передано на […]

Грудень 14, 2018

За дорученням голови КОДА врегульовано рух залізничним мостом

За дорученням Олександра Терещука рух залізничним мостом поблизу Миронівки врегульовано світлофором. Під час візиту до Миронівки голова Київської області звернув увагу на проблемний міст над залізничними коліями поблизу міста. Через реконструкцію мосту, для проїзду відкрита лише одна полоса руху. Проте транспортний рух жодним чином не регулювався, що створювало регулярні аварійно-небезпечні ситуації та затори. Для розвантаження […]

Грудень 14, 2018

У Фастові в багатоквартирному будинку вибух газу, є постраждалі

Сьогодні, близько 9:20 год., у місті Фастові, на вул. Садовій,10, приблизно на третьому поверсі 5-ти поверхового будинку стався вибух. За попередніми даними, причина – вибух побутового газу. Поки, що мова йде про одного постраждалого. На місці знаходиться головний лікар Фастівської ЦРЛ Андрій Герцун. За його словами, під плитами, які обвалилися з 4 і 5 поверхів, […]

Грудень 14, 2018

Ремонтні роботи, виконані у закладах дошкільної освіти м. Фастова в рамках реалізації міжнародного проекту НЕФКО

У Київської області проводиться робота, спрямована на залучення коштів міжнародної технічної допомоги для термомодернізації закладів освіти. Так, для проведення заходів з енергозбереження та ефективного використання енергоресурсів у закладах освіти м. Славутича та м. Фастова залучено більше 30 млн грн. У грудні завершено роботи у ДНЗ № 2, ДНЗ № 6 та ДНЗ № 11 м. […]