Лютий 15, 2018

2018 рік має стати ще більш ефективним з точки зору цивільного захисту населення

Система цивільного захисту населення потребує пильної уваги з боку як обласної влади, так і голів районів та міст. На цьому наголошувалося під час зборів керівників місцевих органів виконавчої влади, спеціалізованих служб цивільного захисту Київської області та територіальних підрозділів Головного управління ДСНС України в області.

За словами першого заступника голови Київської облдержадміністрації Андрія Анісімова, 2018 рік має стати більш ефективним з точки зору цивільного захисту населення. «Є завдання, які необхідно вирішити, щоб було менше загиблих у пожежах, менше надзвичайних ситуацій, менше втрат як державного, так і приватного сектору. Це головна мета, чому ця робота має відбуватися на дуже високому рівні, – наголосив він. – Київська область техногенно досить завантажена. Це і Чорнобильська зона, і гідроспоруди, й інші небезпечні об’єкти. Дай Бог, щоб надзвичайні події не відбувалися, але ми маємо бути до них готові і організаційно, і матеріально-технічно».

Андрій Анісімов також зазначив, що сьогодні проходить деталізація бюджетного процесу, плануються видатки на 2018 рік, в тому числі і капітальні, за рахунок бюджету розвитку. «Нам треба спланувати бюджетні видатки різного рівня так, щоб ми могли оперативно реагувати та попереджати надзвичайні ситуації», – наголосив він.

Збори обговорили питання функціонування системи централізованого оповіщення. За словами заступника директора департаменту з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи КОДА Василя Загвойського, нещодавніми змінами в законодавстві єдина система оповіщення була розділена на 4 ступеня: державну, регіональні, місцеві та об’єктові на особливо небезпечних об’єктах. «Оскільки раніше функціонування єдиної системи фінансувалося з державного бюджету, то новою постановою її фінансування передбачено за рахунок відповідних місцевих бюджетів, – повідомив він. – Тому наразі ми готуємо обласну програму, щоб фінансувати регіональну систему, а районам і містам необхідно буде в цьому році приділити увагу підготовці проектів місцевих програм централізованого оповіщення».

Учасники зборів засвідчили високий рівень співпраці спеціалізованих служб з органами влади на місцях в питаннях цивільного захисту населення. «В 2017 році рівень взаємодії з органами влади на місцях у порівнянні з попереднім 2016 роком значно виріс, в тому числі щодо підтримки підрозділів та створення матеріальних резервів, – зауважив заступник начальника Головного управління ДСНС України у Київській області Дмитро Підгурний. – Протягом минулого року завдяки місцевим органам влади ми отримали пожежну техніку і обладнання на суму близько 6,5 мільйонів гривень. Можу відзначити Києво-Святошинський, Макарівський, Вишгородський, Переяслав-Хмельницький, Васильківський, Володарський райони. Нашим підрозділам було передано пожежно-рятувальну техніку, мотопомпи, насосне обладнання, засоби захисту органів дихання та інше дороговартісне обладнання, яке сьогодні успішно використовується».

За словами Андрія Анісімова, високий рівень співпраці продемонстрували і роботи з питань подолання наслідків несприятливих погодних умов в січні цього року. «Якщо у грудні  реагування щодо очистки доріг було невчасним, не вистачало техніки тощо, то з початку січня, відколи дороги місцевого значення передані для утримання на рівень облдержадміністрації, ситуація змінилася, – стверджує він. – Сьогодні вже укладені договори з організаціями, які утримують і обслуговують дороги місцевого значення. Січневі снігопади ми вистояли на достойному рівні, і проблем не було».

Читайте також

Березень 16, 2018

Київщина готова до погіршення погодних умов та ліквідації наслідків негоди

16 березня перший заступник голови Київської облдержадміністрації Андрій Анісімов взяв участь в селекторній нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра-міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка щодо критичного погіршення погодних умов в Україні з 17 березня. Геннадій Зубко доручив обласним державним адміністраціям, а також “Укравтодору”, Національній поліції та Державній службі України з надзвичайних ситуацій вжити необхідних заходів […]

Березень 16, 2018

Найближчими днями на Київщині прогнозується суттєве погіршення погодних умов

За прогнозами синоптиків очікуються сильні снігопади та хуртовини, снігові замети, пориви вітру, налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця. 
Київська облдержадміністрація закликає водіїв та перевізників при можливості утриматись від поїздок в період з 17-19 березня, адже великогабаритні автомобілі часто стають причиною обмеження руху, під час заносу блокуючи проїжджу частину, або ж зупинки таких вантажівок на узбіччях, […]

Березень 16, 2018

В’ячеслав Кучер провів особистий прийом громадян

Сьогодні, 16 березня, заступник голови Київської обласної державної адміністраціЇ В’ячеслав Кучер провів особистий прийом громадян. Під час прийому було розглянуто звернення від мешканців Києво-Святошинського та Макарівського районів. На прийом до заступника голови Київської ОДА звернулися мешканці міста Боярка з питань щодо покращення роботи Києво-Святошинської центральної районної лікарні. В обговоренні порушених громадянами питань взяли участь директор […]

Березень 16, 2018

Увага! Попередження про погіршення погодних умов в Україні

За даними Укргідрометцентру, внаслідок впливу двох активних південно-західних циклонів в Україні очікуються складні погодні умови: 17 березня у  Київській області сильний сніг, хуртовини, снігові замети, на дорогах ожеледиця. Такі погодні умови можуть призвести до порушення руху транспорту (рівень загрози для автотранспорту 2 (жовтий), місцями в центральних та прикарпатських областях 3 (червоний)), також ускладнить роботу енергетичної, будівельної галузей та комунального […]