ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ

Кабінет Міністрів України на своєму першому «євроінтеграційному» засіданні  відкрив для громадськості  доступ до «Пульсу Угоди» (http://pulse.eu-ua.org) – онлайн-системи моніторингу реалізації Плану заходів виконання Угоди про асоціацію з ЄС.

Уряд схвалив 16 законопроектів та постанов для європейської інтеграції України

Зокрема, Уряд вніс зміни до Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Оновлений План заходів враховує поглиблення двосторонніх відносин Україна – ЄС і спрямований на виконання цілей Програми діяльності Уряду, а саме досягнення відповідності України критеріям членства в Європейському Союзі. Він актуалізує та доповнює завдання відповідно до законодавства ЄС за такими напрямками: митна і фінансова політика, оподаткування, підприємництво, фінансові послуги та конкуренція; юстиція, соціальні та гуманітарні питання; транспорт; енергетика та енергоефективність; цифрова сфера, наука, технології та інновації; природокористування та інші.

Також Уряд ухвалив низку нормативно-правових актів щодо підписання додаткових угод між Урядом України та Європейською Комісією, якими вносяться зміни до угод про фінансування певних програм. Зокрема, щодо підтримки в Україні реформи у сфері юстиції (програма надання громадянам безоплатної правової допомоги), створення нових ефективних центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів), управління міграційними процесами та надання притулку, продовження комплексного реформування державного управління.

Крім того, Уряд схвалив законопроект про приєднання до Угоди про розвиток мультимодальних перевезень TРACEКA. Приєднання до цієї міжнародної транспортної програми сприятиме розвитку мультимодальних перевезень та інтенсифікації руху товарів між Україною та ЄС.

Схвалений законопроект про митний тариф України передбачає спрощення процедури митного оформлення товарів та адаптацію статистичної системи України до міжнародних стандартів.

У пакеті ухвалених документів – реалізація пілотного проекту щодо створення Агенції регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції» у Херсонській області. Агенція буде займатися розвитком культурних та освітніх проектів, бізнес-контактів, економіки та інфраструктури із залученням інвестицій та фінансової допомоги ЄС. Крім того, пілотний проект фокусує увагу на «регіоналізації» євроінтеграції, що дозволить спрямувати додаткові ресурси в області та громади для того, щоб мешканці регіонів безпосередньо відчували користь для них курсу України на інтеграцію до ЄС. Після реалізації пілотного проекту в Херсонській області ініціатива буде поширена на всі регіони України впродовж 2020-2024 років.

Уряд спільно з ЄС вирішують соціально-економічні проблеми 5,9 млн українців, які мешкають в українській частині Дунайського регіону. З цією метою Уряд ухвалив рішення про запровадження національної системи управління та контролю за виконанням Угоди про фінансування Дунайської транснаціональної програми. Реалізація нормативного акта спрямована на досягнення цілей державної політики, що визначені Програмою діяльності Кабінету Міністрів України. А саме: українці більш ефективно та ощадливо використовують природні ресурси; українці живуть у комфортних містах та селах;  українці, які мешкають у «депресивних регіонах», мають достатні можливості для розвитку.

Крім того, Уряд затвердив план заходів на 2020-2022 роки щодо реалізації Стратегії інтегрованого управління кордонами на період до 2025 року та вніс зміни до деяких законодавчих актів щодо об’єктів підвищеної небезпеки.

Також Уряд затвердив Положення про конкурсний відбір наукових, науково-технічних робіт, які фінансуються за рахунок Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі ЄС з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020» та ухвалив інші важливі рішення у цій сфері. Відповідно до документа будуть встановлені чіткі, єдині та вичерпні вимоги до учасників конкурсного відбору та визначено процедуру проведення та надання фінансування в рамках конкурсного відбору. Нормативний акт спрямовано на досягнення цілі 1.5. «Українські вчені мають належні умови для досліджень та інтегровані у світовий науковий простір» Програми діяльності Кабінету Міністрів.

Інформація про стан виконання у 2017 року згідно Плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014-2017 роки:
Інформація про стан виконання у 2017 року згідно обласного плану заходів з імплементації розділу V „Економічне та галузеве співробітництво” Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2017 – 2019 роки:

Розпорядження від 17 вересня 2014 року № 847-р «Про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони»

Угода про асоціацію

Виконання Угоди про асоціацію

Розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 31 жовтня 2014 року № 365 «Про обласний план заходів із забезпечення виконання завдань, передбачених планом заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014 – 2017 роки»

Розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 26 жовтня 2017 року № 547 «Про обласний план заходів з імплементації розділу V „Економічне та галузеве співробітництво” Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2017-2019 роки»