ЕЛЕКТРОННІ ЗАКУПІВЛІ

Доручення голови Київської обласної державної адміністрації від 21 серпня 2015 року № 53-1 щодо запровадження в Київській області електронної системи державних закупівель товарів, робіт і послуг.

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 травня 2015 року №501-р «Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів»

Закон України “Про здійснення державних закупівель”

Закон України “Про публічні закупівлі”

Система електронних державних закупівель “ProZorro”

На сьогодні з метою опрацювання механізму електронних закупівель на практиці, визначення його слабких та проблемних сторін у тісній співпраці з громадськістю започатковано пілотний проект щодо впровадження електронних закупівель, в рамках якого замовники можуть випробувати зазначений механізм для придбання товарів, вартість яких нижче порогів, визначених Законами.

Для формалізації цього процесу Кабінетом Міністрів України затверджено розпорядження від 20.05.2015 N 501-р “Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів” (далі – пілотний проект), розробником якого було Мінекономрозвитку України.

Учасники пілотного проекту проводять електронні закупівлі товарів з використанням автоматизованої інформаційної системи, яка забезпечує прозорість результатів закупівель та до складу якої входять центральна база даних, єдиний модуль аукціону та кілька електронних майданчиків (сайтів у Інтернеті), що взаємодіють з центральною базою даних через відкритий програмний інтерфейс (АРІ).

Електронною системою, що відповідає зазначеним вимогам є система електронних державних закупівель “ProZorro”, яка створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців, і належить громадській організації “Трансперенсі Інтернешинал Україна”.

При цьому замовники самостійно приймають рішення про участь в пілотному проекті.
Зважаючи на те, що дія пілотного проекту розповсюджується на закупівлі, вартість яких нижче порогів, визначених Законами, урегулювання правил здійснення таких закупівель не може здійснюватися на законодавчому рівні.

Разом з цим з регламентом роботи системи пілотного проекту електронних державних закупівель можна ознайомитись за електронною адресою:https://prozorro.zendesk.com/hc/uk/articles/202752881-Регламент-роботи-системи-електронних-закупівель.

У разі прийняття рішення замовниками щодо участі у пілотному проекті, рекомендуємо розробити та затвердити власні порядки для здійснення електронних закупівель товарів, ураховуючи Розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.05.2015 N 501-р “Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів”.

Водночас за умови позитивних результатів пілотного проекту електронні закупівлі буде масштабовано на процедури, правила здійснення яких регламентуються Законами.

Реалізація на практиці механізму електронних закупівель за процедурами, визначеними Законами, буде можлива після прийняття необхідних нормативно- правових актів.

Крім того, електронною системою “Prozorro” реалізовано механізм надання підтримки, державним замовникам та учасникам, за електронними адресами: https://prozorro.zendesk.com/hc/uk/categories/200470452-Дepжaвнoмy-зaмoвникy таhttps://prozorro.zendesk.com/hc/uk/categories/200470442-Учаснику.

При цьому для надання відповідей на інші запитання на проекті реалізована функція “надіслати запит” за встановленою формою через сервіс “підтримка” або зателефонувавши за контактними телефонами, розміщеними на сайті: http://prozorro.org.